Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Darp,boşanma Davası,telefonda Kayıtlı Mesaj

Konuyu Kilitleyin
Old 25-05-2007, 14:14   #1
Konuk

Varsayılan Darp,boşanma Davası,telefonda Kayıtlı Mesaj

slm
38 yaşinda 22 yılık evlı bır bayanım ve bu evlılıkten 2 cocugum var bırı 18 yasında dıgerı 21 ama esımle sureklı tartışırdık ama cocuklarım ıcın katlanırdım en son olayda kızım erkek arkadasına benım telefondan msj cekmıs ve sılmeyı unutmus bunuda esım gorunce benım msj oldugunu sanıp benı hastanelık edınceye kadar dovdu ben hastaneden rapor aldım ve bosanma davasını ben actım ve bugun ılk durusmaya cıktık fakat o da bosanmayı kabul edıyor ama bana 5 mılyarlık tazmınat acıyor benım sadece 1 evım var bıde 420 mılyonluk gelırım var bu davayı kazanabılırmı ve elımdekı raporlardan sonra dava acıp kazana bılırmı bırde savcılıktan telefon dokumlerını cıkarma yetkısı varmı bana yardımcı olursanız cok sevınırım
Old 25-05-2007, 16:48   #2
Themis99

Davayı eşinizin kazanıp kazanmayacağı hususunda hakim dosyadaki tüm delilleri değerlendirerek karar verecektir.Eşiniz tazminat talebini hangi nedene dayandırmış durumda? ayrıca talep ettiği tazminat maddi tazminat mı ? manevi tazminat mı?
Anladığım kadarı ile eşiniz evlilik birliğine sadakatsiz davrandığınız nedenine dayanıyor. Aynı zamanda sizi dövmüş. Bunda hiç bir şüphe bulunmamakta. Tazminata hükmedilebilmesi için eşinizin kusursuz yada az kusurlu olması gerekiyor. Hatırladığım bazı yargıtay kararlarına göre eşi dövmek sebebi ne olursa olsun kusurlu davranış olarak kabul ediliyor. Yukarıda da belirttiğim üzere kusuru hakim takdir edecektir.
telefon dökümlerini talep halinde mahkemede ilgili yerlerden talep edecektir.
Bu arada kendinize bir avukat tutmanızda hukuki faydanız bulunmaktadır. Davanızda bol şanslar dilerim.
Old 28-05-2007, 06:25   #3
Konuk

Varsayılan yardımlarınız ıcın cok tesekur ederim

yanitiniz icin teşekür ederim şunuda belirteyim benim telefon kartım 2aydir benim eşimdeydi mahkemede ben şeker hastası oldum o mesajı gördukten sonra dedı oysa 1989 yılından itibaren şeker hastası kendısı ve süreklı tehtıd altındayım önce barışalim dıye dünya kadar mesaj yoladı ben kabul etmeyınce senı dünya aleme rezil edecem dedı oysa beni dövdü gün degıl ondan 1 ay önce görmuştu mesaji ve ruhsatsız sılahıyla yılarca tehtıt etti beni ama şımdı sılah nerde bılmıyorum onun ıcınde ne yapacamı bılmıyorum hem dayak ye yılarca hem doyuldum ıcın para ver bu nasıl adalet nerde haklarımız ben kadin olarak hep ezılmeye mahkumuyuz
Old 05-06-2007, 14:10   #4
Konuk

Varsayılan :(

bana yardimci oldugunuz ıcın tsk ederim fakat tekrardan sorularıma yanıt alabılırsem cok mutlu olacam
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi