Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eş durumu ve kötü niyet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-03-2011, 10:34   #1
Konuk

Varsayılan eş durumu ve kötü niyet

Eşim de ben de devlet memurlarıyız. Ben işim gereği kendisine tabiyim. Ve bu sene şark atamam geldi. Kendisi ile boşanma davamız da halen devam etmekte. Yani resmi olarak halen eşim . Şark atamamım ertelenmesi için kendisinin bana resmi bir belge ( görev belgesi ) vermesi gerekli. Ancak bunu beni zor duruma sokmak için vermiyor. Hatta müşterek kızımızı da beni zor duruma sokarak ona vermemi istediği için de vermiyor olabilir.
Ayrıca boşanma hakimi kendisinin çocukla iletişim kurabilmesi için mahkeme psikoloğunun karar vermesini istemişti. henüz mahkemenin psikoloğuna da gitmiş değiliz. Müşterek kızımızı yedi sekiz ay boyunca hiç aramamasına rağmen şimdi çok önemsediğini, onu çok sevdiğini söylüyor.
Özetle bu görev belgesini vermemesi; henüz bebek olan kızımızın da mahrumiyet bölgesine gitmesine neden olacak bir durum. Orada ben tek başına bir bayan ve bir bebek ile oldukça zor durumda kalacağım.
Bu da bebeğin menfaatlerini düşünmediğini açık ve net olarak gösteriyor.
Bu konu boşanma davamızda benim lehime bir durum oluşturur mu ?
Old 24-03-2011, 12:54   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Eşiniz tarafından verilmesi gereken belge resmi nitelikte ise bu eşinizin kurumundan talep edilebilir.Yasal haklar kişilerin keyfine bağlı değildir.

Eşinizin boşanma davasından önceki kusurlu eylemleri boşanma davasında tartışılacaktır.Boşanma tarihinden sonraki eylemler koşulları varsa başka bir davanın konusu olabilir.

Bir avukttan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 25-03-2011, 11:25   #3
Konuk

Kurumundan istedim Ancak kurumu bu belge ancak kişinin kendi isteği ile verilebilecek bir belgedir şeklinde cevap geldi. Eşime konuyu ilettiğimde ise boşanma davamız olduğundan kurumunun kendisine bu belgeyi vermediğini söyledi.
Özetle kurum eşimin, eşim de kurumun üstüne sorumluluğu atıyorlar. Ne varki halen resmi nikahlı olan bir eşe bu belgenin verilmemesi kötü niyet halini mağduriyet şeklinde ortaya çıkarıyor. bu konuyu boşanma davamda bahsetmem doğru olur mu ? çünkü eşim benim davaların sürdüğü ilden giderek davaları takip edememi, davaların düşmesini istiyor.
Old 25-03-2011, 17:05   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

S.Katılımcı

Belgenin verilmesi için Aile Mahkemesi Hakiminden yardım talep edebileceğinizi düşünüyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi