Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimden ayrılmama bir bayan sebeb oldu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-07-2010, 11:26   #1
Konuk

Varsayılan eşimden ayrılmama bir bayan sebeb oldu

Efendim ben 15 yıllık evliyim bu evlilikten 3 tane çocuğumuz oldu iyi kötü geçinmeye çalışıyorduk.
ben 1 sene önce özel bir şirkette işe başladım
eşim işsizdi ben çalışıp evimin çocuklarımın ihtiyacını ben karşılıyodum.
5 yaşındaki kızımı anasınıfına yazdırmıştım eşim burda bir bayanla tanışmış bununla beraber gezip tozuyorlarmış
ben eşimi ve bu bayanı cafede otururlarken gördüm görmemezlikten geldim akşam eve gittim
eşime bugün neler yaptığını sordum
evdeydim dedi inkar etti tartıştık evi terk ettim
2 gün sonra bayanı gördüm konuşmak için yanına yaklaştım neden eşimle berabersin dedim oda bana iyi kadın olsaydında kocanı elinde tutsaydın dedi bende sinirlerime sahip olamadım 1 tokat attım tırnağım uzun olduğu için yüzünü çizmiş rapor almış basit usulden şikayetçi olmuş mahkemeye çıktık aynı olduğu gibi anlattım şaidimde vardı hakim şaidimide dinledi onların avukatı bizimde şaitlerimiz var dedi mahkeme ertelendi
boşanma davası açtım
ama ben bu kadına dava açmak istiyorum evime gelip gidiyordu 3 tane çocuğmla yuvam yıkıldı nasıl dava açbilirim
şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.
Old 23-07-2010, 12:17   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
3 tane çocuğmla yuvam yıkıldı nasıl dava açbilirim

Sayın Konuk;

Eşinizle beraberliği olan kadının şikayeti üzerine, "kasten yaralama" suçundan aleyhinizde açılmış bir ceza davasından bahsediyorunuz. Karşılıklı şahitlerin dinlenmesinin ve yeterince delil toplanmasının ardından mahkeme, yargılandığınız suça ilişkin hakkınızda bir kanaate varacak ve şikayetçi kadın ile eşiniz arasındaki ilişki nedeniyle yaralamaya sebebiyet vermiş olduğunuzu da göz önünde bulundurarak bir karar verecektir.

Ayrıca, evlilik birlikteliğinizin ortadan kalkmasına neden olan kadına karşı manevi tazminat talepli bir dava açabilirsiniz. . Manevi tazminat miktarının belirlenmesinde mahkeme, tarafların sosyal ve ekonomik durumları ve içerisinde bulundukları yıpranmışlık düzeyini dikkate alacaktır. Bir avukatın hukuki yardımından yararlanmanızı öneririz.

Saygılarımızla..
Old 23-07-2010, 12:47   #3
Adli Tip

Sayın Konuk;

Benzer bir davada, Yargıtay, evli olduğunu bilerek bir başka erkekle birlikte olan bayanı tazminat ödemeye mahkum etmişti. İlgili karar, kamuoyunda da geniş yankı uyandımıştı.

Konuyla ilgili tartışmaya http://www.turkhukuksitesi.com/showt...t=13067&page=2 adresinden ulaşabilirsiniz.

Açmak istediğiniz davayla ilgili olarak, bir avukattan doğrudan yardım almanız lehinize olacaktır.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi