Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Baro Olağanüstü Genel Kurul İmza Kampanyasi

Yanıt
Old 16-06-2007, 22:56   #1
Av.Sinan İnel

Varsayılan Baro Olağanüstü Genel Kurul İmza Kampanyasi

Sayın meslektaşım, olağan üstü genel kurul için imza kampanyası devam
etmektedir.Kampanya, gün geçtikçe büyümektedir ve siz meslektaşlarımıza
malomaktadır.
Devam eden imza kampanyası, kesinlikle bir grubun faaliyeti değildir.İmza kampanyası nın başlatılmasına karar verenler, aynı sorunlara sahip, hatta tüm grupların mensubu genç meslektaş larımız idi.Ancak; bu kampanyayı, gelinen aşamada tek başıma yürütmekteyim.
Sayın meslektaşım, süreç, biraz yavaş işlemektedir.Öncelikle tüm
meslektaşlarımızın bu konuda haberdar edilmesi ve bilgilendirilmesi gerekmektedir.Bundan sonra en uç bölgelerde bulunan meslektaşlarımıza bile
ulaşmak gerekecektir.Tüm bu işler, bir EKİP çalışması ile mümkün olacaktır.
Sayın meslektaşım, şahsen 1600 ün üzerinde meslektaşımızla yüz yüze
görüşerek ve karşılıklı görüş alış verişi ile mutabık kalmakla, kendilerinden imza almış bulunuyo rum. (Liste verdiğim birçok meslektaşım da imza toplamaktadır).
Bu çalışmalarım sırasında tanıştığımız birçok meslektaşımızla ‘ bir şeyler yapmakadına ‘ bir araya gelmeye karar verdik ve HER ÇARŞAMBA,
SAAT 16.00 da BAKIRKÖY ADLİYESİ NDE buluşup uygun bir yerde
toplantılarımıza devam ediyoruz
.Toplantılara siz meslektaşlarımız ın katkı ve katılımını bekliyoruz.
Sayın meslektaşım, bir hususu dikkatinize sunmak istiyorum : ‘ siyaset
yapacak olursanız gideceğiniz her görüşten avukat grupları var, ancak; meslek için faaliyette bulunmak istersen iz gideceğiniz bir grup var mı? ‘ Kesinlikle herkesin bir fikri olacaktır, fikirler başka başka da olacaktır, her fikre karşı olmadığım gibi saygı da duyuyorum ; bu ayrı bir tartışma konusudur.
Tabanda, şunu gördüm ki :’ meslektaşlarımız, mensubu olduğu meslek kuruluşu nun hat safha da ve öncelikle mesleğe ve kangren olmuş meslek sorunlarına ÇÖZÜM, ÇÖZÜM ve ÇÖZÜM getirmesini beklemektedir.
Son bir yıldır yaşadığımız sıkıntı ve eziyetlerin izahı yoktur.Bakınız, eski
CMUK yönetmeliğinde de soruşturma aşamasında tek ücret ödeneceği öngörülmüş olsa da;
İstanbul Barosu, 13 yıldır hazırlıkta her aşamaya ayrı ücret ödemeyi karara bağlamış ve kararlılıkla uygulamıştır. * Yine İstanbul Barosu, adli yardım hizmetlerinde, kanunen avukatın hakkettiği ücretin %10 unu adli yardım
servisinin geliri olarak kesmesi gerekir iken yaklaşık son bir yıla kadar adli
yardım ödemeleri sırasında bu hükmü uygulamamış ve avukatını korumaya
almıştır.Maalesef bir yıl önce, yönetim kurulu kararı ile bu kesintilerin
yapılmasına karar verilmiştir. *Yine CMK kapsamında yapılan görevlendirmelere ilişkin yapılacak ödemeleri düzenleyen “ücret tarifesi yönetmeliği”ni yapma ve ücretleri belirleme yetkisi Türkiye Barolar Birliği nde iken , yeni düzenlemelerle adalet bakanlığına verilmiştir.Baromuzun ve baro birliğimizin “ angaryaya hayır” sloganını lütfen hatırlayınız. Yani : benim avukatım bu paraya bu işi yapmaz diyorlardı.Ancak, avukatın kaç paraya bu işi yapacağını söylemedikleri gibi bir talepte de bulunmamışlardır.Şimdi, sormak lazım “ücret belirleme yetkisi elinizde iken neden ücretleri artırmadınız”; dikkat ediniz zorunlu müdafiilik daraltıldıktan sonra ücretler de artırılmıştır.
Sayın meslektaşım, söyleyecek çok sözüm var ama tadında bırakıp sizi yormak istemiyorum.Sizden istirhamım “ üst taraf, alt tarafı rakip olarak görüyor ve onu yok etmek istiyor” lütfen bunu görünüz.Üst tarafın alta bakışını
değiştirmek ve tabanda birliğimizi sağlamak için imza kampanyası büyük önem
taşımaktadır.Lütfen çevrenizde ulaşamadığımız meslektaşlarımızı, imza
kampanyası hakkında bilgilendiriniz.Uygun görürseniz bu mesajı,
gönderebileceğiniz meslektaşlarımıza gönderiniz.Saygılarımla….
Av Sinan İNEL.0 533 390 7070
sinaninel@istanbulbarosu.org.tr
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi