Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Beğendiğiniz,paylaşmaya değer kitap alıntıları...

Yanıt
Old 08-09-2007, 12:29   #1
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan Beğendiğiniz,paylaşmaya değer kitap alıntıları...

Bilirsiniz ki kitap sevdalılarının bir kitabı okurken diğer ellerinden kalem eksiz olmaz..Çünkü altı çizilecek bir söz ya da kişinin hayat felsefesine katkıda bulunacak hoş bir satır her zaman belleklerimizde kalmak üzere saklanır..Bir başkasıyla veya herhangi bir ortamda konuşurken bu altını çizdiğimiz her söz ya da cümle konuşmamızı süsler,zenginlik katar..
Üyeleri bu kadar çok kitap okuyan bir sitenin faaliyetleri de elbette düzeyli ve güzel olur..Ben de bir okuma sevdalısı olarak burada altını çizdiğiniz,buna değer gördüğünüz satırları paylaşmanızı isterim..Çünkü bazen onlarca kelimeyle anlatmak istediğim bir şeyi tek bir sözle anlatmak mümkün olabiliyor..
Beğendiğim ilk sözü ben yazayım..Bundan sonra sizlerde yazarsanız sözcük dağarcığımız daha da zenginleşir..şimdilik teşekkürler..

beni öldürmeyen şey güçlendirir...NIETZSCHE
Old 10-09-2007, 13:12   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI :Elif Şafak/ Baba ve piç.

"bu kadar sezgili ve ... başkalarının duygularını hem bu kadar iyi kavrayan hem de bu kadar sert köşeleri olan birini tanımamıştım."

Altını çizdiğiniz sözcüler kendinizi yakın hissettiğiniz, o zamana kadar içinizde hissedip, adını koyamadığınız bir şeyler midir?

İnsan olmak, olabilmek adına biriktirdiğimiz küçük şeyler.

Saygılarımla...
Old 10-09-2007, 15:12   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI:Ernest Hemingway'in Marlene Dıetrıch'e yazdığı bir mektuptan.

"...yüzünden zamanları aşan bir sevimlilik okunuyor. Onaracak kişi o olduktan sonra; kalbinizin kırılıp parçalanmasının zerrece önemi yok."

Aşkın en mağdur ve bir o kadar da memnun yanını ortaya koyan bu sözcükleri es geçmek mümkün değildi.

Saygılarımla...
Old 10-09-2007, 16:24   #4
Av. Seda Üstün Tuğ

ALINTI: ÜSTÜN DÖKMEN-Küçük Şeyler
' bize tarihi üç kere okuttular..ilkokulda,ortaokulda,lisede..hep aynı konulardı,nedendir bilmem.ya tarihe kendimizi yerleştiremediğimiz için ya da tarihi içimize sindiremediğimiz için..'
Old 10-09-2007, 17:06   #5
erkanaga

Alıntı:Faust Johann Wolfgang Goethe
"Haklı çıkmak isteyen ve güçlü bir çenesi olan kişi daima haklı çıkar."
Old 12-09-2007, 10:27   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI :Montaigne/ Denemeler

"...Bir başkasına bağlı yaşamak yürekler acısı ve belalı bir şeydir.Kendimiz -ki en iyi, en emin sığınağımız odur, - kendimiz bile güvenilir değiliz yeterince.

Kendimi hem yürekçe,- asıl iş yürekli olmakta çünkü - hem varlıkça öyle hazırlıyorum ki başka her şeyimi yitirdiğim zaman kendimle yetinmesini bileyim."

"Bütün çabam kimseye muhtaç olmadan yaşamak."

"Vermede nasıl bir üstün olma niteliği varsa, almada da bir boyun eğme niteliği vardır."

1579 yılında yazılan bu düşünceler, sonsuza kadar yaşayacak.

Hayatta bir an durup düşünmek gibi bir lüksümüzün olması dileğiyle.

Saygılarımla...
Old 14-09-2007, 12:15   #7
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI: Murathan Mungan/ Üç aynalı kırk oda.

"...Biliyorum bütün sözler yavan, bütün sözcüklerin içi boşaltılmış, bütün anlamlar kullanılmış, bütün anlar uçucu; kelimeye dökülen her duygu, kendiliğinden soğuk bir klişe oluveriyor; hiçbir sözcük duygularıma da yüreğime de yetmiyor;

Anlatabildiklerimle değil, anlatamadıklarımla karşında durmak için kaçırdım seni, çaresizliğimi görmen için kaçırdım; yalnızlığımı anlaman için; beni yüreğinle anla, gözlerinle dinle diye...

"Beni kendi kelimelerinle gör diye". Seni aşk uğruna kaçırdım.Aşk uğruna. Hepsi bu işte..."

Sen ne hissedersen hisset, ne anlatırsan anlat, karşındaki kendi kelimeleri ile seni görmedikten sonra...

Saygılarımla...
Old 17-09-2007, 12:40   #8
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI:Buket Uzuner/ İstanbullular

"...Ayda'nın ilk gençliğinden beri hayatla yüzleşmesindeki cesarete daima hayran olan Belgin, onun pek çok konuda yatıştırıcı olan o kendisiyle barışık ruhundan akan bereketin kendi tedirgin ve yaralı ruhuna dökülüşünü minnetle hissetti..."

"... bütün dostlukları boyunca aralarına kişisel olmayan hiç bir şeyin girmesine izin vermedikleri için..."

Ay ben de ne alıntı yaparmışım yahu

Saygılarımla...
Old 18-09-2007, 11:42   #9
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI: Irvin D. Yalom / Nietzsche ağladığında

"...Ben filozofluğu sizin için yaptığımı iddia etmiyorum.Oysa siz, doktor; sizi motive eden şeyin bana hizmet etmek,acımı dindirmek olduğunu söylüyorsunuz.Bunların insan motivasyonuyla uzaktan yakından ilgisi yok.

Bunlar rahiplere özgü propagandalarla kurnazca yönetilen köle zihniyetinin bir parçası.Daha derinlere inip motivasyonlarınızın kaynağını bulun!

Hiç kimsenin bir şeyi sırf başka birisi için yapmadığını göreceksiniz.İnsanın bütün eylemleri kendisine yöneliktir, bütün hizmetleri kendine hizmettir, bütün sevgisi kendini sevmesindendir."

Bayılıyorum bu kitaba, tam bir başucu kitabı...

Saygılarımla...
Old 18-09-2007, 13:16   #10
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI: Irvin D.Yalom/ Nietzsche ağladığında

"...Yalnızca bir kartal gibi yaşayabilen insan - kimsenin seni seyretmesine ihtiyaç duymadan - başka birine sevgisini verebilir; yalnızca o zaman o insan bir başkasının büyümesi ve gelişmesiyle ilgilenebilir..."

Saygılarımla...
Old 20-09-2007, 14:58   #11
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI :jonathan Livingston / Martı.

"...Eğer dostluğumuz zaman ve mekan gibi şeylere bağlıysa, sonunda zamanı ve mekanı yendiğimizde, kendi dostluğumuzu da yıkmış oluruz!

Ama mekanı yendiğimizde, geriye sadece BURASI kalır.Zamanı yendiğimizde, bize kalan yalnızca ŞİMDİ'dir.

Burayı ve Şimdiyi paylaşacağımıza göre, nasıl düşünemezsin sık sık birlikte olacağımızı?"

Saygılarımla...
Old 20-09-2007, 15:08   #12
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI:Jonathan Livingston/Martı

"...Cennet ne bir zamandır, ne de bir mekan. Cennet yetkinliğin ta kendisidir..."

Saygılarımla...
Old 23-09-2007, 01:23   #13
*sinequanon*

Marc Levy - "Keşke gerçek olsa"

"Yaşamın bir yılının ne olduğunu mu merak ediyorsun:Bu soruyu yılsonu sınavında başarısız olmuş bir öğrenciye sor.Yaşamın bir ayı:Bu konuda erken doğum yapmış,bebeğini sağ salim kollarına almak için kuvözden çıkmasını bekleyen bir anneyle konuş.Bir hafta:Ailesine bakmak için bir fabrikada ya da maden ocağında çalışan bir adama sor.Bir gün:Kavuşacakları günden başka bir şey düşünemez olmuş aşıklara sor.Bir saat:Asansörde mahsur kalmış bir klostrofobiğe sor.Bir saniye:Bir araba kazasından kıl payı kurtulmuş bir adamın yüzündeki ifadeye bak.Ve saniyenin milyonda birini olimpiyatlarda uğruna ömrünü verdiği altın madalya yerine gümüş madalya almış atlete sor."

"Ölen bir anne yanan bir kitaplıktır."
(Tüyleriniz diken diken olmuştur eminim.Bu cümleyi okuduğumda dakikalarca ağlamıştım.)

"En güzel anılar iki kişilik hayallerden doğar."
Old 23-09-2007, 01:34   #14
*sinequanon*

Montaigne - "Denemeler"

"Başkalarının bilgisiyle bilgin olabilsek bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz."

"Bilgeliğin en açık görüntüsü sürekli bir sevinçtir."

"Bir filozofu çiftleşirken yakalayıp "Ne yapıyorsun?" diye sormuşlar."Bir insan ekiyorum" diye cevap vermiş serinkanlılıkla ve hiç utanmadan.Sarımsak ekerken görülmekle bu işi yaparken görülmek arasında fark yokmuş onun için."

"Son gününüzden niçin bu kadar korkuyorsunuz?O gün,sizi öldürmede öteki günlerden fazla bir iş görmüyor ki!Yorgunluğu yapan son adım değildir.Son adımda yorgunluk sadece meydana çıkar.Bütün günler ölüme gider,son gün varır."

(Ölüm hakkında) "Bütün dertlerin bittiği yere gideceğiz diye dertlenmek ne budalalıktır."

"İşkenceler tehlike bir suç arama yoludur.Doğruluktan çok sabır denemesi olabilir.Çünkü acı çekmek niçin daha çok olanı söyletsin de olmayanı söylemeye zorlamasın?"

"İnsanlar yaşatarak yaşar birbirini ve hayat meşalesini birbirine devreder koşucular gibi."
Old 23-09-2007, 12:20   #15
Av.Cengiz Aladağ

Romain Gary'nin (bazı kitaplarını Emile Ajar adıyla yayınlamıştır) birkaç kitabından altını çizdiğim tümcelerden bir bölümü:

1-Biletiniz Buraya Kadar'dan:
"İnsanoğlu düş kurmaya başladığından bu yana, o kadar çok imdat çağrısı yapıldı, denize o kadar çok şişe atıldı ki, denizi hala görebilmek, denizin yerinde bir şişe yığını görmemek insanı şaşırtıyor."
"İnsanlar her zaman en iyi yalanı, gerçekleri dile getirerek söylerler."
"Bana en zor gelen, kendimi unutmaktı."
"Sor bana, şimdi sırası, şu anda tüm soruların cevabını biliyorum."
"Öyleyse ona, sizi daha çok sevme şansını tanıyın. Onunla açık konuşun."

2- Kadının Işığı'ndan:
"Çok, hiç kimse demektir."
"Bir dostu bırakıp gitme hakkına sahip değilsek, artık dostluktan sözedilemez."
"İnsan nerede yaşıyorsa orada umutlanır."
"Yaşamda otomatik pilot yoktur."
"İnsan bir kez umutsuzluğa düşünce herhangi bir şeye inanmaya hazırdır."
"Bütün zincirler biyolojik değildir, bazıları bizim eserimizdir ve kırılabilir."
"Genel sözlere sığınmak her zaman daha kolaydır."
"İnsan ne zaman acımasızdır: İlkeleri olduğunda mı?"
"Sevmek aşırı bollukla büyüyen tek zenginliktir. Ne kadar çok verirseniz, size o kadar çok kalır."
"Gerçeklerin tümü içinde yaşanılabilir türden değil, Çoğu zaman ısıtmaz ve insan orada soğuktan ölür."

3-Koca Tembel'den:
"Çevremde korkunç bir avuçiçi yokluğu var."
"Duvarlar sağırdırlar, orada dururlar ve hepsi bu."
"Yalnız olduğum zamanlar ancak ikiye kadar sayabiliyorum."
"Aslında bardağı taşırmayan inanılamayacak kadar çok damla vardır."
"Tam tersine, ben bana gereksinim duyan bir saat istiyorum, kurmayı unutursam dursun."

4-Kral Salomon'un Bunalımı'ndan:
"Öyle zamanlar olur ki, soruların başına gelebilecek en kötü şey yanıttır."
"Aslında herşey, kendimize ilişkin bir bilgi fazlalığı olarak özetleniyor."
"Yaşamdan daha zorlusunu uyduramam."
"Bir mutsuzluğun önemsenmemesinden daha kötü bir şey yoktur."
"Olgunluğun en zırva yanı iş işten geçtikten sonra gelmesi."
"Herşey konulabilirdi sessizliğin içine."
"Sevdiği birini yitirmek korkunç bir yalnızlık, ama hiç kimseyi yitirmemiş olmak daha da korkunç bir yalnızlık."
"Ne aradığımı bilseydim, bulmuş sayılırdım."
"Her insanda bir insan gizlenir, eninde sonunda çıkar ortaya."
"Herşeyle hiçbir şey, aynı şeydir."
"Aşkın anlatılacak bir şeyi yoktur."
"Budala bir yüreğin yoksa, hiç yüreğin yok demektir."
"En güzel anlar, ufak anlardır."
"Sözcükler vardır, bilmeden sırtında taşırsın."
Old 26-09-2007, 11:17   #16
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI: Buket Uzuner / Balık izlerinin sesi

"...Bir insanı ne kadar çok sevsem, ne kadar yakını olsam da, onun kendi alanına girmemem gerektiğini unutmuşum..."

"... aşk çok cesur olmayı gerektirir ve cesareti daima sınar, hep zorlar!..."

Saygılarımla...
Old 26-09-2007, 11:22   #17
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI: Buket Uzuner / Balık izlerinin sesi.

"...Terlemeyi, hapşırmayı, hatta horlamayı ve gülmeyi olumsuzlamayan normal insan kültürleri, ağlamayı bir zayıflık ve zavallılık, ağlamaya direnmeyi güçlülük olarak görmüşlerdir.

Ve normal erkekler, zayıf ve zavallı yanlarını göstermekten çok korkarlar.

Halbuki normal erkeklerin hep güçlü görünmek zorunluluğu gibi çok zayıf bir yanları vardır..."

Saygılarımla...
Old 27-09-2007, 19:29   #18
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan ÖlÜ Ozanlar DerneĞİ

'Bir yarın düşleriz hep
bir türlü bugüne kavuşamayan.
Bir zafer düşleriz hep
aslında gerçekleşmesini istemediğimiz.
Yeni bir gün düşleriz
yeni bir gün başlamışken bile.
Kavgalardan kaçarız
uğruna dövüşmemiz gerekse de..'
Old 10-11-2007, 23:07   #19
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan Sabahattin Ali' nin romanı-Hıfzı Topuz

bu dağların bir rakibi varsa rüzgardır
rüzgar burada tek başına hükümdardır
ey dağların dertlerini dinleyen rüzgar
benim artık yalnız sana itimadım var
etrafımın sözlerine aklım ermedi
etrafımda bana asla kulak vermedi
zaman zaman mağlup olsam bile etime
insan olmak dokunuyor haysiyetime
büyük,temiz bir arkadaş arıyor ruhum
işte rüzgar şimdi sana sığınıyorum
rüzgar...!
sana,yalnız sana sığınıyorum
Old 13-11-2007, 19:44   #20
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan Nietzche AĞladiĞinda..

Tabii acı çekeceksin,görmenin bedelidir bu.Tabii için korkuyla dolacak,yaşamak demek tehlike içinde olmak demektir.Büyümek zordur!

Sen bir inek değilsin,ben de gevişgetirenlerin havarisi değilim.

Eğer kimse sizi dinlemiyorsa bağırmak en doğal şeydir.

İradenin geriye doğru çalıştırılamayacağı demek,iradenin yetersiz olduğu demek değildir!Tanrıya şükür,Tanrının ölmüş olması demek,var olmanın amacı olmadığını göstermez!Ölümün geliyor olması,yaşamın değerli olmadığı anlamına gelmez..

Yaşam planınız sizin elinizde değilse,varlığınızı raslantıya bırakmışsınız demektir..

Artık yaşamınızı kabul etmek ve şu sözleri söyleme cesaretini bulmak zorundasınız:'işte seçimimi yaptım!'İnsan ruhu,yaptığı seçimlerle belirlenir.

İnsan dostunu düşmanından daha zor affediyor..

Siz adam olun da beni izlemeyin,siz siz olun!Yalnızca siz!

Old 13-11-2007, 19:54   #21
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan PIEDRA IRMAĞI'NIN KIYISINDA...paulo coelho

Barajlar gibidir aşk biliyorum.Bir zerre suyun sızabileceği bir çatlak bırakırsanız,bu su duvarları yavaş yavaş kemirir ve öyle bir an gelir ki,akıntının gücünü artık kimse denetleyemez.Duvarlar yıkılacak olursa,aşk efendi olarak her şeye el koyar;neyi yapabilirim,neyi yapamam,sevdiğim kişiyi yanımda tutabilir miyim,tutamaz mıyım,gibi sorular artık boşunadır...
Aşık olmak denetimi elinden kaçırmak demektir..
Old 13-11-2007, 20:01   #22
Av. Seda Üstün Tuğ

Varsayılan PİRAYE...canan tan

- Düşünmek ayrı şey duymak ayrı...
- Benimkiler bir bütünü parçaları.Düşündüğüm bigi duyarım ben..
.................................................. .................................................. .................................
Karıcığım,
Hasretliğin on ikinci yılı
on ikinci yılı
Gönül ağzına kadar dolu
Sen diyorum İstanbul geliyor aklıma
İstanbul diyorum sen
Sen şehrim kadar güzelsin
Şehrim senin kadar acılı.
(Nazım Hikmet'in karısı Piraye'ye yazdığı şiir..)
Old 19-11-2007, 12:57   #23
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI : Albert Camus / Düşüş

"...Parmaklığın ardında, yargıçların önünde de yalnızsınızdır; karar verirken de; kendi kendinize karşı, ya da başkaları sizi yargılarken de yalnız."

" Her özgürlüğün ucunda bir YARGI vadır; işte bu yüzden özgürlüğün yükü çekilmez, çok ağırdır..."

Saygılarımla.
Old 19-11-2007, 13:01   #24
Av.Ufuk Bozoğlu

ALINTI : Albert Camus / Düşüş

"...dul, yetim hakkkı için neden bilmem böyle derler. Oysa ne malın gözü dullar, ne canavar yetimler vardır.Bununla birlikte, bir sanıkta bir parçacık kurbanlık kokusu sezmem, kolları sıvamama yeterdi.

Hem de nasıl! Fırtına gibi!

Yüreğim Cübbemde Atardı..."

Saygılarımla.
Old 29-11-2007, 22:06   #25
Ebru başer

Varsayılan "KALP AĞRISI" halide edip adıvar

"Kuzey denizinde büyük balıklar vardır. Bnları tutarlar, diri diri nakletmek için deniz suyu dolu büyük fıçılara koyarlar. Uzun müddet büyük fıçılar içinde kalan balıklara bir nevi sıkıntı, tazeliğini, lezzetini kaybettiren ölüme yakın bir gevşeklikle pörsüten bir hal gelir. Bu vziyetten kurtarmak için fıçılarda kedi balığı denilen küçük balıklar bulundururlar, bu küçük balıklar o kadar sürekli büyük balıkları rahatsız ederler ki büyük balıklar da daimi tahrik altında taze ve canlı kalırlar.
Hayatta her istediğini elde eden insanlar, bu fıçıdaki balıklar gibi pörsür, hayat tazeliğini kaybeder. Bu küçük balıklar bazı insanların elde edemediği, arzular ve belki de zeyno gibi aşıklara benzerler."
Old 23-01-2008, 12:40   #26
Av. Seda Üstün Tuğ

Dikkat Maksİm Gorkİ --- Ana

- İnsanların nasıl yaşadığını bilmenin ne gereği var? Ben nasıl yaşamak gerektiğini öğrenmek isterim?

- Dünyada hor görülmemiş insan var mıdır? Ben öyle çok aşağılanma gördüm ki artık kızmaktan usandım.

- Aşağılanmaya karşı dursam zaman kaybederim. İşte düşündükçe anladım ki bunların hepsinin kalbi kırılmış! Herkes komşusunun gelip kendisini dövmesinden korkar,bundan dolayı önce o, komşusunı döver. Anladım ki anacığım. YAŞAM BÖYLEDİR..

- Mutluluğu verirlerse reddetmem.Ne var ki ben arkasından koşup istemem ve almam.

- Kirli ellerle ruhuna dokunulduğunu duymak işkence görmekten daha acı ve korkunçtur..

- İnsan uyuz olunca ne yapar? Yıkanır, banyoya girer,çıkınca temiz elbise giyer,böylece hastalıktan kurtulur değil mi? Hastalık vücutta değil de kalpte ise de o zaman deriyi çıkarmalıdır. Kanayacakmış, zararı yok..Kanasın! Çıkarmalı, güzelce yıkanmalı, sonra temiz temiz giymeli..burası da böyle değil mi? peki ya insan içini nasıl temizlemeli ha?

- İnsanı tutsaklıktan kurtaran yalnızca akıldır.

- Düşünce öyle bit yakalanır gibi yakalanır mı?

- Yaşam bir ata benzemez, insan kamçı ile onu hızlandıramaz.

- Bir kalp şiddetle yanmazsa onda birçok pis yağ birikir.

- Eski dünyayı bütün alemin gözü önünde silkip atmadan önce yerin dibine girmek istemem.

- Her şeye katlanacağım,hepsine dayanacağım. Çünkü içimde hiçbir şeyin ezip yok edemeyeceği bir zevk var ki o da, direnişim ve gücümdür.

- İleriye gitmek isteyen önce kendisiyle savaşmalı. Her şeyi, gerektiğinde duygularını bile feda etmeye razı olmalıdır..

- Herkes vicdanının emrettiği şekilde yaşamalı.

- Ölümü ölümle onarmalıyız. Bunun için insanları diriltmek için ölmek gerek. Binlerce insan ölmeli ki milyonlarcası yerine gelsin. Ölüm zor bir şey değil,pek kolay. Yeter ki ötekiler can bulsun,bellerini doğrultsun.

- Yaşam dalgalı bir deniz gibi bize her yandan çarpar, çarpa çarpa yok eder...
Old 20-02-2008, 15:19   #27
Ebru başer

Varsayılan "dİrİlİŞ" Tolstoy

"Her fert az çok iyi;az çok zeki;az çok uyuşuk;az çok yoksa filana iyi filana kötü demek doğru değildir. Bu zeminde insanlarırmaklara benzer. Su her tarafta birdir;özellikleri aktığı yere ve zaman göre değişir. Bazen parlak,bazen bulanık olur. bazen ılık, bazen soğuktur. Her insan,üzerinde insanlara özgü bütün niteliklerin tohumlarını taşır. Bazen bu tohumlardan falanı tutar,açılır,serpilir ve diğer bir kısmı olduğu yerde örtülü kalır. Bir halde ki,içimizden biri,bu genel doğa kanununa geçici bir zaman için istisna oluyormuş gibi bir hal ile görünebilir. Prens bu değişikliğe uğramış ve şimdi asıl huyunun genel hükümlerine dönmüş bulunuyordu."
Old 04-03-2008, 06:54   #28
Av.Cengiz Aladağ

"Belki de susmak, gerçeği anlatmanın tek yoluydu."
(Suskunlar - İhsan Oktay Anar - kitabın son tümcesi)
Old 26-06-2008, 11:30   #29
Av. Seda Üstün Tuğ

Davul ses çıkardığı için vardır.Ses çıkarmayan davula davul bile demezler..Benim arkadaşlarım bir davul bile etmezler..

(ERDAL ÖZ--YARALISIN)
Old 17-07-2008, 17:14   #30
tuval2310

ŞİZOFREN AŞKA MEKTUP - CEZMİ ERSÖZ

"...Ayrılık değil,özlemek hiç değil;en büyük acı,bu giderek büyüyen boşlukmuş...En büyük dert kimi özlediğini,kimi sevdiğini bilememekmiş...En büyük kayboluş sevip sevip sonunda kimi sevdiğini bilememekmiş...İçimde bir ses durmadan,dünyanın sonu geldi, diyor.Dünyanın sonu bu halime öyle çok uyuyor ki,hiç üzülmeden,hiç korkmadan kabulleniyorum onu.Öylesine bencilim ki,dünyanın sonunu kendim gibi çok seviyorum..''
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi