Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ev dön ihtarı

Konuyu Kilitleyin
Old 01-04-2021, 08:20   #1
Konuk

Varsayılan ev dön ihtarı

iyi günler red olan boşanma davamızda ben davacı ( kadın ) eşim davalı ( erkek ) sormak istediğim sorum şu

eşimle red olan boşanma davamızda kusurlu olan taraf ben oldum eşim davalı keşinleşmiş karar çıktıktan sonra 4 ay sonra ev dön ihtarı çekçeğim diyor ve mahkemeden aile psikolosi desteği isteyeceğim diyor.

1 eşim eve dön ihtarını çeker ve ben eve dönmezsem kusurlu olduğum için eşimden her hangi bir maddi talepte bulunabilirmiyim

2- Mahkeme eve dön ihtarıyla birlikte aile psikoloji desteği adında bir istekte bulunabilir mi

3- Eşim bana eve dön ihtarından sonra eve dönmezsem sadakat yükümlülüğünden dava açabilir mi örnek verecek olursam ( yalan söyeme oyalama kendi ailemin tarfında olmam gibi nedenlerden dolayı sadakat yükümlüğünden dava açabilir mi
Old 07-04-2021, 16:17   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,
Alıntı:
1 eşim eve dön ihtarını çeker ve ben eve dönmezsem kusurlu olduğum için eşimden her hangi bir maddi talepte bulunabilirmiyim

Elbette bulunabilirsiniz .Fakat reddedilen davada eşinizin kusurunu kanıtlayamadığınız dikkate alınarak karar verilecektir.

Alıntı:
2- Mahkeme eve dön ihtarıyla birlikte aile psikoloji desteği adında bir istekte bulunabilir mi

Eve dön ihtarı dava değildir, ama daha sonra dava açıldığında destek istenebilir.

Alıntı:
3- Eşim bana eve dön ihtarından sonra eve dönmezsem sadakat yükümlülüğünden dava açabilir mi örnek verecek olursam ( yalan söyeme oyalama kendi ailemin tarfında olmam gibi nedenlerden dolayı sadakat yükümlüğünden dava açabilir mi

Eve dön ihtarından sonra dönmeyi engelleyecek haklı sebep yoksa , eşiniz terk sebebi ile dava açar ve koşulları varsa dava kabul edilir.

Ama eşiniz elbette diğer kusurlarınıza dayalı olarak da dava açabilir. Fakat eve dön ihtarı yapan kişinin ihtar öncesi olayları hoşgördüğü kabul edilir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi