Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

Anket Sonucu: Türk Hukuk Sitesi tarafından bir gece düzenlense katılır mısınız?
Katılırım 80 85,11%
Katılmam 4 4,26%
Böyle bir organizasyona gerek yok 10 10,64%
Oy Verenler: 94. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 99)

THS Tanisma Gunu

Konuyu Kilitleyin
Old 27-07-2006, 22:26   #1
Av.Engin Özoğul

Varsayılan THS Tanisma Gunu

Sitenin uzun bir zamandır takipçisiyim. Çok değerli hukukçuların katıldığı bu siteyi ve üyelerini çok seviyorum. Hepsiyle de tanışmak isterim. Bir gece düzenlense ve katılmak isteyenler bir araya gelse güzel olmaz mı?
Old 27-07-2006, 23:12   #2
Av.Duygu Keleş

Güzel bir düşünce.Takdir ediyorum ancak o kadar farklı şehirlerde yaşıyoruz ki istenilen katılımın sağlanabileceğine inanmıyorum açıkcası.
Saygılarımla....
Old 13-08-2006, 23:04   #3
PINAR YILMAZ

Varsayılan Güzel fikir

Bencede böyle bir gecenin düzenlenmesi çok iyi olur.Ayrı şehirlerde de olsak bence yeterli katılım sağlanır...
Old 14-08-2006, 11:18   #4
Deniz İpek

SUPER YAA HARIKA BIR FIKIR! BENCE HICKIMSE BOYLE BIR FIKRE HAYIR DIYEMEZ.YETERLI KATILIM SAGLANABILIR.
Old 26-09-2006, 22:34   #5
Deniz İpek

Varsayılan Tanisma Gunu

MERHABA ARKADASLAR,
YAZIN BIR ANKET VARDI,SITEDEKI UYELER ARASINDA BIR TANISMA GUNU DUZENLENSE KATILIM NASIL OLUR GIBI BIR BASLIKDI SIMDI BOYLE BIR GUN DUZENLENMEKTEN VAZMIGECILDI? KESKE BOYLE BIR FIRSAT OLSA COK GUZEL OLURDU.BUNU AYARLAMAK MUMKUNMU ACABA.. TESEKKUR EDERIM SAYGILAR..
Old 27-09-2006, 14:41   #6
AV.DEMİR

TAMAM DİYELİM Kİ BÖYLE BİR GECE DÜZENLENECEK PEKİ ORGANİZASYONU KİM YAPACAK KİM BU SORUMLULUĞU ÜSTLENECEK FAİKİR ÇOK GÜZEL LAKİN UYGULAMAK ÇOK ZOR(İMKANSIZ DERECESİNDE) DENİZ İPEK OSMANİYEDESİNİZ BEN ŞANLI URFADAYIM DİĞER ÜYE VANDA BİR DİĞER ÜYE EDİRNEDE BU İNSANLARI KİM BİR ARAYA GETİREBİLİR SORUYORUM SİZE.........
Old 28-09-2006, 12:19   #7
ISIL YILMAZ

Varsayılan Ortada buluşulsun :)

Ankara'da buluşma düzenlenirse organizasyon ile ilgili ayarlamalar için gönüllü olurum.
Saygılar.
Old 28-09-2006, 21:10   #8
Deniz İpek

arkadaslar neden boyle bır gece duzenlemeyelım kı hangı ılde olursak olalım katılım fazla olacaktır.en azından anket sonucundan bunu cıkarıyorum ve bencede Ankara toplanmak ıcın uygun bır sehır.sayın Admın ve dıger yonetıcıler ve ankaradakı uye arkadaslarımızın yardımıyla boyle bır gece duzenleyebılırız.yoksa fazlamı hayalperstım) en azından bır deneseydık saygılar..
Old 29-09-2006, 09:01   #9
Güldal

Çok güzel bir fikir yeterli katılım sağlanabilir.herkes müsait olmayabilir ama müsait olan herkes gelir bence
Old 01-10-2006, 23:05   #10
hakay

arkadaslar tanisma fikri cok iyi lakin bu is icin gonullu bir kac kisi gerekio,eger organizasyon olursa katilma fikrine olumlu yaklasan kocaeli universitesi hukuk fakultesinden bir cok kimse var,bu konunun ustune gidelim
Old 03-10-2006, 19:52   #11
Av.Elvan Akkaya

böyle bir gece adli tatilde düzenlenmeli bence.
çünkü bir çok arkadaşın duruşmaları adli tatilde de devam etse bile en azından bi rahatlama dönemi oluyor.
umarım katılım iyi olur ve hepimiz katılabiliriz.
ankara fikri de uygun bence...
Old 03-10-2006, 20:50   #12
olcar

Bencede güzel olur özellikle biz öğrenciler için.Yanlız İstanbulda olmasından yanayım İstanbulda olursa organizasyonda bulunmaktan mutluluk duyarım.
Old 09-10-2006, 14:57   #13
gecekusu

bende ankarada olmasından yanayım ne olacak şimdi
Old 09-10-2006, 15:46   #14
av.yıldıray

Arkadaşlar,
Böyle bir girişim bundan birkaç yıl öncede olmuştu ama galiba başarıya ulaşmadı. Umarım bu kez gerçekleşir.
Saygılarımla.
Old 09-10-2006, 21:10   #15
Deniz İpek

arkadaslar hepımız ıstıyoruz ama yazdıklarımız burda kalıyor!
Old 10-10-2006, 13:09   #16
Av.Nebi

Sayın arkadaşlar katılırım diyen 43 kişiden 10 kişi katılan olursa ben şaşarım açıkcası
Old 11-10-2006, 00:50   #17
Cest la vie

Ama katilirim diye isaretlememis kisilerin de katilacagina ben de eminim.
Bunun en guzel yolu bunu gormek. Ozel bir organizasyon duzenlenmesine gerek yok ki, soyle diyelim mesela:

TURK HUKUK SITESI UYELERI TOPLANIYOR:

Istanbul: 4 Kasim Cumartesi .....(aklima yer ismi gelmiyor, bunu Istanbullular oneri ile kararlastirsin) saat 19.00

Ankara: 4 Kasim Cumartesi ...... (ayni sekilde Ankara yardim!) saat 19.00

Orda olacak 10 kisi bile bir kaynasma yaratacaktir. Her iki gruptan da resimleri buraya bekliyoruz, bakalim hangi sehir daha iyi olacak, hangi grup daha cok eglenecek!

Engin, ilk fikir senden ciktigi icin Istanbul icin ilk yer fikrini senden bekliyoruz.
Ve Isil, madem gonullusun seve seve. Ankara icin uygun yer onerisi bekliyoruz.

Bir yeri kapatmaya gerek yok arkadaslar, ilk etapta bir 10-15 kisilik masa ayirtilsa yeterli olacaktir.

Hadi bakalim ben bile heyecanlandim gercekten(ki keske imkan olsa ikisine de katilabilsem)
Old 11-10-2006, 04:16   #18
cisseven

ben 4 kası8mdaa ankara da olucam katılmak isterim
Old 11-10-2006, 07:58   #19
Av.Engin Özoğul

Tamam Ahu. Admin ile konuşup bu konuda somut bir adım atalım artık Katılım 15'ten fazla olur. Katılanların listesini buradan açıklayacağım.
Old 11-10-2006, 08:49   #20
Av.Ayşe

Organizasyonları 25 Kasım adli yargı hakimlik sınavının olduğu döneme denk getirirseniz eminim katılım çok daha fazla olacaktır.Özelikle de Ankara'daki toplantı için çok büyük kolaylık olur.Öneri sadece.Ama değerlendirmekte fayda var diye düşünüyorum.Saygılarımla.
Old 11-10-2006, 08:50   #21
segban

Güzel bir açılım velakin önemli bir ayrıntıyı atlıyorsunuz buradaki insanların farklı mekanlardan, farklı meslek kollarından hatta farklı yaş gruplarından oluşuyor katılım muhakkak olur ama istenilen sonuç alınamıyabilir unutmayınız ki ortak nokatımız hukuk olabilir ki onda dahi fikir ayrılıkları olması muhtemeldir
Old 11-10-2006, 09:16   #22
ISIL YILMAZ

Varsayılan Yer - tarih-organizasyon

Arkadaşlar,
Ben diyorum ki, 25 Kasım da 4 Kasım da uygun öneriler.

Hangi tarihe karar verirseniz verin, Ankara'da olursa önerdiğim yer Daphne Restaurant. Geniş bir mekanı var, yeşillikler içinde, en son gittiğimde yemekler de fena değildi.

Bana tarih ve sayı bildiriseniz, yer ve fiyat ayarlaması yapabilirim. (Başka birkaç yerle daha görüşürüm elbette, mesela Ankara'da Ziraat Bankasının Akay'da lokali var. Oldukça hesaplı ve gruplar için odası da var. ) Ne kadar kaabalık olursak o kadar iyi ve güzel bir toplantı olur.

Bu işin katılımcılarının toplanmasını Sn.Admin'e bırakmayalım. Bence Sn.Admin sadece yeni bir başlık açsın ve 25 Kasım 4 Kasım tarihleri ve Ankara veya başka bir şehir için oylama yapsın. Oylama Ekim ayının 25'ine kadar sürsün mesela ve çoğunluğun karar verdiği şekilde davranmak isteyenler katılıp katılmayacaklarını bildirsin. Seçilen şehirden iki gönüllü geceyi tertip etmeye yetecektir.

Umarım bu mesaj yeterince somut bir adım olmuştur.
Saygılar.
Old 11-10-2006, 09:22   #23
Av.Nebi

Bencede hakimlik sınav gününe denk getirirseniz Ankarada daha fazla katılım saglarsınız ...
Old 11-10-2006, 10:45   #24
Admin

Peki, itiraf edeyim beni şaşırttınız.. Bu konunun bu kadar uzun süredir ısrarla ilgi göreceğini beklemiyordum.

Kendi fikirlerimi belirteyim: Genel bir buluşmanın pek güç olduğunu düşünüyorum, çünkü herkes Türkiye'nin (hatta dünyanın!) çeşitli yerlerine yayılmış durumda. Ayrıca kalacak yer organizasyonu vb. pek güç. Ancak lokal buluşmalar yapılabileceğini düşünüyorum. İstanbul buluşması, Ankara buluşması güzel başlangıçlar.

Her buluşmayı o şehirden bir kişi organize etmeli bence. Ankara'yı Işıl Hanım'a bırakalım, zaten kendisi gönüllü oldu.
@Sn.ISIL YILMAZ : Eğer hala bunu organize etmeye gönüllüyseniz, sizden son bir teyid alayım, site içinde geniş çaplı duyuru yapacağım. Ancak duyuruyu yapmadan önce bence buluşacağınız yerden bir kişi başı fiyatı almakta ve bunu duyurmakta da fayda var. Katılım yere ve fiyata göre değişebilir.

İstanbul'u da ben organize etmeye çalışırım. Aslında uzun zamandır bu aklımda, önce adli tatil bitsin diye bekledim, sonra ramazan girdi, şimdi ramazan bitsin diye bekliyorum, Kasım iyi bir zaman. Tarih, yer, fiyat meselesini duyuracağım.

İzmir (veya başka şehir?) için gönüllü varsa, o da lütfen ortaya çıksın, onu da ayarlayalım.

Tarih olarak herşehir kendi tarihini belirlesin ancak size önerim, ayın ilk haftası olmasın. Çünkü her ayın ilk hafta sonu site üyelerine THS bülteni gönderiyoruz ve eğer ayın 2. 3. 4. hafta sonunu seçerseniz, bu duyuru bültenle de herkese ulaşır. Ancak mesela 4. Kasım seçerseniz, bülten gittiğinde tarih geçmiş olur. Sadece bir fikir..
Old 11-10-2006, 15:07   #25
ISIL YILMAZ

Ben Ankara için 25 Kasım tarihini öneriyorum, bu tarihi İstanbu toplantısından önce kapatmış sayılır mıyım? Bu cuma gününe kadar 25 Kasım için mekan/fiyat tekliflerini alıp yollayacağım.

Saygılar
Old 11-10-2006, 15:35   #26
Av.Suat Ergin

Selamlar,

Fikir çok güzel. Ancak yemekli olmasına tereddütle yaklaşıyorum. THS üyesi bir çok öğrenci ve stajyer arkadaş var. Onlar için maddi açıdan caydırıcı olabilir mi? Çünkü içkisiz yemekli toplantı asgari(Yerine göre) 25 YTL dir. İçkili ise 75 YTL dir.Benim tercihim içkili yemekli toplantıdır. Bir nabız yoklaması yapalım mı?

Herkes yemeğini yedikten sonra gelse; içki mi içecek ayran mı içecek kendi kesesine göre davransa daha iyi olur mu?

Saygılarımla
Old 11-10-2006, 15:44   #27
ISIL YILMAZ

Sn.Ergin,
Birkaç yerden fiyat aldım. İçkili fiks mönü fiyatı alıyorum. 40-50.-YTL arasında değişiyor genellikle. 50.-YTL olanlarda sınırsız içki var, 40.-YTL ve civarında olanlarda kişi başına 17,5lik rakı ve 35lik şarap veriliyor. Biraz daha araştıracağım, iyi ve hesaplısını bulmak için. 50.-YTLyi aşmamayı planlıyorum. Biraz daha teklif alıp eleme yaptıktan sonra sizlerle paylaşacağım.

50.-YTL pahalı mı olur?
Saygılar
Old 11-10-2006, 16:03   #28
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ

50.-YTL pahalı mı olur?
Saygılar

Stajyer arkadaşlarında geleceğini düşünürseniz bence biraz pahalı kaçar
Old 11-10-2006, 16:20   #29
Veysel

Merhaba ;
Harika bir fikir. Gönülden destekliyorum. Hukukçu değilim ama davet olursa seve seve ...
Old 11-10-2006, 16:43   #30
Av.Engin Özoğul

50-YTL bence menü için uygun bir fiyat ama denildiği gibi bazı arkadaşlar için pahalı kaçabilir. Ben de içki+yemek olmasından yanayım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08344603 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.