Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

ingilizce kursu

Yanıt
Old 11-08-2008, 13:45   #1
infinity

Varsayılan ingilizce kursu

hukuk fakultesi 4.sınıf öğrencisiyim.okul bittiğinde avukatlık yapmak istiyorum.bu yıl ingilizce kursuna gitmeyi düşünüyorum bu konuda sizlerin de düşüncelerini almak istedim.ingilizce kesinlikle gerekli mi? onun yerine zamanımı bir avukatın yanında pratik yaparak mı geçirmeliyim?
Old 11-08-2008, 21:47   #2
Adli Tip

Alıntı:
Yazan infinity
hukuk fakultesi 4.sınıf öğrencisiyim.okul bittiğinde avukatlık yapmak istiyorum.bu yıl ingilizce kursuna gitmeyi düşünüyorum bu konuda sizlerin de düşüncelerini almak istedim.ingilizce kesinlikle gerekli mi? onun yerine zamanımı bir avukatın yanında pratik yaparak mı geçirmeliyim?

Avukatlığı nerde, ne şekilde, hangi alanda yapmayı düşündüğünüze bağlı. İstanbul'da ücretli çalışacaksınız mesela, mutlaka öğrenmelisiniz.

Saygılarımla,
Old 16-08-2008, 10:50   #3
infinity

şuan tam olarak nasıl bir yerde çalışacağımı bilmiyorum.bir şirkette veya hukuk bürosunda işe girerken bankalarda falan olduğu gibi toefl gibi geçerliliği olan testlerden alınan puan mı soruluyor yoksa bir dil kursunun sertifakası yeterli mi acaba
Old 16-08-2008, 12:03   #4
Adli Tip

Alıntı:
Yazan infinity
şuan tam olarak nasıl bir yerde çalışacağımı bilmiyorum.bir şirkette veya hukuk bürosunda işe girerken bankalarda falan olduğu gibi toefl gibi geçerliliği olan testlerden alınan puan mı soruluyor yoksa bir dil kursunun sertifakası yeterli mi acaba

Eğer kamuda çalışmayacaksanız, herhangi bir belgeye, sertifikaya değil, ingilizce bilginize bakılır sadece.
Old 16-08-2008, 12:38   #5
Oğuzhan S.

Sayın Av. Uygar bir sorum olacaktı size,
Bahsi geçen ingilizce bilgisi olduğu zaman rakiplerinizden bir adım öne geçiyorsunuz bunu anladım. Fakat öğrenmek istediğim şey İngilizce'nin hayatımızda oynayacak aktif rolü? Türkiye'de avukatlık yapıyor olacağız sonuçta?
Old 16-08-2008, 13:26   #6
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Taşrada avukatlık yapacaksanız dil bilirlik artı, dil bilmezlik de eksiklik olmaz ama, büyük şehirlerimizde çalışmayı tercih edecekseniz, en az bir dil, yanı sıra yüksek lisans gibi artılar, meslek serüveninizde ufkunuzu genişletebilmeniz için, hani neredeyse olmazsa olmazlar arasında. Yolun başındasınız, tavsiye ederim.

Saygılarımla...
Old 16-08-2008, 13:34   #7
infinity

cevaplarınız için teşekkür ederim.istanbul veya bursada çalışmayı düşünüyorum bu durumda ingillizce bilmek şart
Old 16-08-2008, 13:36   #8
infinity

burda bu tarz konuşarın konuşulması yasak mı bilmiyorum ama hangi kursa gideceğimede bir türlü karar veremedim.içinizde istanbuldaki kursalara gidenler varsa gittikleri kurum hakkında bilgi verebilirler mi acaba?
Old 16-08-2008, 13:53   #9
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Oğuzhan S.
Sayın Av. Uygar bir sorum olacaktı size,
Bahsi geçen ingilizce bilgisi olduğu zaman rakiplerinizden bir adım öne geçiyorsunuz bunu anladım. Fakat öğrenmek istediğim şey İngilizce'nin hayatımızda oynayacak aktif rolü? Türkiye'de avukatlık yapıyor olacağız sonuçta?

Bir çok organizasyonda, hem avukatlığı hem de ingilizceyi bir arada kullanamadığınız doğru. Yani, ingilizce bilmek sadece o işe girebilmek için bir kriter oluyor ve o işe başladıktan sonra ingilizceyi hiç kullanmıyorsunuz. İkinci bir ihtimalde de, ingilizceyi kullanıyorsunuz ama, avukatlık yaptığınız pek söylenemez, tercuman gibi çalışırsınız.

Diğer yandan yabancı müvekkillerinizin olması, ya da yabancı kaynakları da her zaman takip etmenizin gerektiği işler de (yani hem ingilizceyi kullanıp hem de avukatlık yapacağınız) az değil.

Saygılarımla,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi