Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

İcra takip dosyası ödevim hakkında

Yanıt
Old 28-05-2010, 20:33   #1
kişiye özel

Varsayılan İcra takip dosyası ödevim hakkında

Merhabalar,
icra takip dosyası hazırlama ödevimle ilgili takıldığım birkaç nokta var. şu an dosyamda icra takip talebi,kambiyo senetlerine özgü haciz yoluyla takipte ödeme emri,bono aslı ve fotokopisi ve tebliğ mazbatalı zarf var. borçlu sayısından bir fazla fotokopide ekledim. sormak istediğim eklemem gereken başka birşey varmı,bir de tebliğ mazbatalı zarfın nasıl doldurulacağıyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
Old 06-06-2010, 11:37   #2
quis

Dosyada vekil var ise vekaletname fotokopisi de olacak. Vekil yok ise dosyanız hazırdır.
Başarılar.
Old 13-06-2010, 17:58   #3
üye14072

neden ödeme emrini avukat hazırlarki

bunu hazırlamak icra dairesinin görevi
Old 13-06-2010, 19:12   #4
cunapiedra

Sayın isim bulamadıma katılmakla birlikte maalesef uygulamada ödeme emrinden tebliğ zarfına hatta posta vermeye kadar avukatlar hazırlıyor.
Old 13-06-2010, 20:02   #5
üye14072

bende hazırlıyorum
Old 14-06-2010, 20:45   #6
quis

Maalesef uygulamada bizler hazırladığımız için okulda da öğrenmenizde fayda görüyorum..
Old 18-06-2010, 16:04   #7
Av.Selim Balku

Sayın isim bulamadım çok haklı...

Ödeme emrini avukat hazırlamaz.

Ugulamada ödeme emrini avukat hazırlıyor diye, teoride bunun öğretilmesi gerekmemektedir. Uygulamada yaptığımız ancak teoride öğretilmeyen o kadar çok şey vardır ki...

İşin pratiği bu değildir...

Kolay Gelsin.
Old 22-06-2010, 19:44   #8
mervealcik

Pek bilgim olmamak koşuluyla size belki biraz yardımcı olabilirim bu gün bir avukat tanıdığımın yardımlarıyla bir icra takip dosyası hazırladım.
dosyanın içine sırasıyla
vekaletname,yetki belgesi,ihtarname,sözleşme,ekran dökümü,örnek 7 , örnek 1 , harç hesabı ,tebliğ mazbatalı zarf ve föy
koydum.

alacaklının banka olduğu durumlarda dosyada böyle bir sıra gözetiliyor.
Old 22-06-2010, 23:07   #9
üye14072

talip uyar üstadın sitesinde çok güzel bir yazı var takip talebi hakkında

genç kardeşlerime o yazıyı muhakkak tavsiye ederim
Old 07-07-2010, 15:26   #10
REMEDİAL

Alıntı:
Yazan kişiye özel
Merhabalar,
icra takip dosyası hazırlama ödevimle ilgili takıldığım birkaç nokta var. şu an dosyamda icra takip talebi,kambiyo senetlerine özgü haciz yoluyla takipte ödeme emri,bono aslı ve fotokopisi ve tebliğ mazbatalı zarf var. borçlu sayısından bir fazla fotokopide ekledim. sormak istediğim eklemem gereken başka birşey varmı,bir de tebliğ mazbatalı zarfın nasıl doldurulacağıyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
Borçluya gönderilen ödeme emrine senet fotokopisi eklenmeli. Başka bir şey eklemenize gerek yok.mazbatalı zarfa ise İcra dairesinin kaşesi, dosya numarası, borçlunun adresi, ve örnek no 7 ve senet sureti vardır ibaresi eklenmelidir.
Old 25-07-2010, 13:58   #11
adalet istiyorum

Dosyaya ayrıca harç hesabı da eklenmelidir. Dosyayı hazırladıktan sonra, hangi icra programını kullanıyorsanız, yığın depolama aygıtınıza (flash bellek) takibin uyap çıktısını da yükleyerek icra müdürüne tevzi esnasında vermeniz gerekiyor.
Old 27-09-2010, 09:19   #12
Avukaat

Malesef bizde takip başlatırken hem dosyayı a'dan z'ye hazırlıyoruz hem de program vasıtasıyla uyap da tevzi yaptırılabilsin diye flash bellek'e atıyoruz. halbuki icra dairesine gidip sözlü olarak da takibimizin başlatılmasını isteyebiliyoruz kanuna göre. tabiki bunu uygulatmak her zaman mümkün olmuyor. hatta saat 15.00 den sonra icra takibi almayan adliyeler ile cuma günü takip götürünce suratını ekşiten icra daireleri de mevcut. adliyede büyük bir isyan çıkartırsanız belki size yardımcı olurlar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi