Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

O..Çocuklari

Yanıt
Old 26-06-2008, 11:23   #1
Av. Seda Üstün Tuğ

Olumlu O..Çocuklari

Son günlerde adından sıkça söz ettiren bir film sinemalarda..Hatta çok uzun zamandan beri gösterimde.Aslında söylenecek çok şey yok sanırım.İzlenmesi gerek diye düşünüyorum.Oyuncular gerçekten çok iyilerdi..Özellikle Demet Akbağ ve Altan Erkekli..İkisinin oynadığı bir sahnede evlilikten bir insanın neler beklediği o kadar yalın,güzel ve yapmacıksız anlatılmış ki..
Filmin konusu son zamanlarda hemen hemen bütün filmlerde yer verilen 1980 darbesi sonrası siyasi faaliyetlerle uğraşmış olan insanlara yapılan işkencelerle başlayıp,ellerinde olmayan sebeplerle kötü yola düşmüş annelerin çocuklarını bıraktıkları bir yerde- kendi tabirleriyle YUVA-İtalya'dan gelen birinin de dahil olmasıyla başlarından geçen oaylar..İnsanın, çocukken bile hayata karşı nasıl direngen yetişmesi gerektiğini bu filmde daha iyi anlayacaksınız..Zaten bana göre filmin en anlamlı sahnesi de bunun kanıtlandığı sahnedir,suyu değiştirilen balıkların ölmesi;suları pis olsa dahi orada yaşamaya alıştıkları gerçeği çok sert biçimde işlenmişti..öyle ki benim de içime işledi...

Ne diyeyim izleyin bence..Emin olun çıkaracağınız çok şey olacak.Yeter ki iyi bir seyirci olmayı ve ne istediğinizi bilin...İyi seyirler
Old 07-07-2008, 14:15   #2
AvTürk

böyle bir film ismi olabilir mi yahu. izlemiyorum
Old 18-03-2009, 12:41   #3
UĞUR_08

bence filmin ismi filmi çok iyi anlatıyor.. tşk..
Old 18-03-2009, 12:43   #4
UĞUR_08

kötü anlamda düşünülmesin ben filmi çok beğendim.filmin ismindede sorun göremiyorum.tşk
Old 18-03-2009, 13:40   #6
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan AvTürk
böyle bir film ismi olabilir mi yahu. izlemiyorum

ve buna ek olarak da hiç hoşuma gitmedi film sıkıldım yarısında bıraktım
Old 06-04-2010, 14:37   #7
elzemseyler

Alıntı:
Yazan seda üstün-hukuk öğrenci
Son günlerde adından sıkça söz ettiren bir film sinemalarda..Hatta çok uzun zamandan beri gösterimde.Aslında söylenecek çok şey yok sanırım.İzlenmesi gerek diye düşünüyorum.Oyuncular gerçekten çok iyilerdi..Özellikle Demet Akbağ ve Altan Erkekli..İkisinin oynadığı bir sahnede evlilikten bir insanın neler beklediği o kadar yalın,güzel ve yapmacıksız anlatılmış ki..
Filmin konusu son zamanlarda hemen hemen bütün filmlerde yer verilen 1980 darbesi sonrası siyasi faaliyetlerle uğraşmış olan insanlara yapılan işkencelerle başlayıp,ellerinde olmayan sebeplerle kötü yola düşmüş annelerin çocuklarını bıraktıkları bir yerde- kendi tabirleriyle YUVA-İtalya'dan gelen birinin de dahil olmasıyla başlarından geçen oaylar..İnsanın, çocukken bile hayata karşı nasıl direngen yetişmesi gerektiğini bu filmde daha iyi anlayacaksınız..Zaten bana göre filmin en anlamlı sahnesi de bunun kanıtlandığı sahnedir,suyu değiştirilen balıkların ölmesi;suları pis olsa dahi orada yaşamaya alıştıkları gerçeği çok sert biçimde işlenmişti..öyle ki benim de içime işledi...

Ne diyeyim izleyin bence..Emin olun çıkaracağınız çok şey olacak.Yeter ki iyi bir seyirci olmayı ve ne istediğinizi bilin...İyi seyirler
Harika bir film!
Old 10-04-2010, 22:37   #8
Aslı Aydın

İçinde çok çeşitli duygular ve öğeleri aynı anda barındırabilen bir film. Bir yandan bir dönemin siyasi sorunlarını ve sancılarını izlerken, diğer bir yandan da bu dönemde yaşayan insanların nasıl bir hayat sürdürdüklerini en basit bir dille anlatabilen bir film olması da bu filmin izlenebilirliğini yansıtan bir durum. İsmi de uyumlu bir film. Herkese, özellikle 12 Eylül dönemiyle ilgili filmler izlemek isteyenlere önerilebilecek güzel bir film kanımca.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05464602 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.