Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Anlaşmalı Boşanma Ne kadar Sürede Biter?

Konuyu Kilitleyin
Old 29-01-2010, 12:09   #1
Konuk - deniz.

Varsayılan Anlaşmalı Boşanma Ne kadar Sürede Biter?

İyi günler,ben 19 senelik evliliğimi bitirme kararı aldım eşim önce kabul etmese de oğlumuzunda "en doğru kararın bu olduğunu" söylemesi üzerine şuan tamam dedi.Oğlumuz 19 yaşında üniversite 1.sınıfta bizimle aynışehirde aynı evde yaşıyor ve sonrası için beni yalnız bırakmamak için benimle yaşayacağını söyledi.Maddi imkanlarımız biraz kısıtlı oğlum 200tl burs alıyor ben asgari ücretle çalışıyorum,ana biz nafaka konusunda,esya konusunda anlastık.Avukatta gitmeye maddi imkanımız olmadığı için burada sizlerden bilgi almak istedim.
Anlaşmalı boşanma ile ilgili konuları okudum ama benim sorumun cevabını bulamadım.Bu boşanma süreci ne kadar sürer.mesela bir tanıdığım 2 sene önce ablasının adliye ye gidip başvuru yapıp aynı gün içinde boşandığını söyledi.Böyle birşey olabilir mi?bir an önce bitsin istiyorum.Okuyan cevap yazan herkese yürekten teşekkür ederim şimdiden sağolun
Old 29-01-2010, 12:21   #2
av.araf

Sayın Katılımcı

Anlaşmalı boşanma davaları hakimin evlilik birliğinin tekrar sağlanmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi halinde tek celsede sonuçlanır.
Ancak bulunduğunuz yerdeki adliyelerin iş yoğunluğuna göre bir duruşma günü verileceğinden size bir günde ya da bir ayda biter gibi net bir cevap vermemiz mümkün değildir.Davanın açılma işlemleri sırasında duruşma günü veren memurla konuşmanız halinde kısa bir gün almanız mümkündür.
Old 29-01-2010, 12:31   #3
Konuk deniz

Sayın av.araf bu kadar kısa süre de dönüş yaptığınız için çok müteşekkirim size sağolun.Adliye ye giderken hangi evlakları götürmemiz gerekiyor acaba? dilekçe ve protokolü adliye de yapma şansımız yada düşük bir ücret karşılığı bu konuda bize yardımcı olacak danışman yada avukat olabilir mı? Hiç adliye ye gitmedik bu zamana kadar bilmiyoruz pazartesi gitmeyi düşünüyoruz işyerlerimizden izin alma sorunumuzda bulunduğu için bunları soruyorum.
Old 29-01-2010, 13:56   #4
av.araf

Sayın Katılımcı
Davanızı açarken dava dilekçesi,anlaşmaya vardığınız hususları gösterir protokol ve kimlik fotokopilerinizle birlikte başvurmanız gerekir.Bu evraklar profesyonel hukuki bilgi gerektirdiğinden hukuk eğitimi almamış kişilere yazdırmanız halinde hak kaybına uğrayacağınızdan bir avukattan hukuki destek almanızı öneririm.Dava dilekçenizi vekalet almaksızın yalnızca size yazılı danışmanlık yapacak bir avukata yazdırmanızda fayda var.Bu durumda yalnızca yazılı danışmanlık ücreti alınacağından ücret konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi