Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Staj dönemimi verimli geçirmedim.Staj sonrası ne gibi sorunlar yaşarım?

Yanıt
Old 23-10-2021, 10:20   #1
Mersin_Av.stajyer

Varsayılan Staj dönemimi verimli geçirmedim.Staj sonrası ne gibi sorunlar yaşarım?

Merhaba arkadaşlar öncelikle. Stajımın bitmesine 2 ay kaldı. Öncelikle yazım biraz uzun olacak bunu belirtmek isterim. Hukuk fakültesini okumak istememdeki asıl neden savcı olmaktı. Ancak gerek mülakatta torpil gerekse yıllar geçtikçe fikirlerim değişti. Geçen sene ailevi sorunlar olsun pandemi olsun stajımı pek verimli geçirdiğim söylenemez. Birkaç ay bir avukatın yanında bulundum. Üniversite de verilen eğitim iyi olduğu için olayları kavrama yeteneğim yüksek. Ancak adliye konusunda pek bir tecrübem yok. Ancak her gittiğim zaman da bir sorun yaşamadım. Tanıdığım bir kişinin yanında maaşlı işe başlayacağım savcılık sınavı sonrası. Ruhsatıda almış olacağım o zamana kadar. Ne gibi zorluklarla karşılaşırım sizce? Kafa olarak 1 yıl dinlenmem bana çok iyi geldi. Hazır değilmişim daha bu iş için ancak kendimi toparladım ve şu an kendimi hazır hissediyorum. Ailem de benim kamuda görev almamı istiyordu onları da ikna etmek zor oldu. İşe başladığım zaman acemilik dönemini ne kadar sürede atlatırım sizce? Dava açmayı ve dilekçe yazmayı az çok biliyorum. Bilgi seviyem de fena değildir. Ankara veya İstanbul gibi iki biyükşehirde devam etmeyi düşünüyorum. Okuyup cevap verirseniz teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
Old 23-10-2021, 13:40   #2
Av.Kansu

Öncelikle yeni kararınız hayırlı olsun. Bir meslek büyüğünün yanında çalışmak kendinizi geliştirmeniz ve pratik açısından faydalı olacaktır. Tabi yanında calışacağınız avukat ne tür davalara bakıyor sizi sadece icra dairelerinde çalıştırırsa açıkcası meslek adına ileride daha zorluklar yaşayabilirsiniz. Kalan 2 ay devam eden stajınızda bolca dosya okumanızı öneririm.En azından ceza davaları boşanma davaları ortaklığın giderilmesi davalarını daha çok inceleyebilirsiniz.
Old 26-10-2021, 13:49   #3
Mersin_Av.stajyer

Alıntı:
Yazan Av.Kansu
Öncelikle yeni kararınız hayırlı olsun. Bir meslek büyüğünün yanında çalışmak kendinizi geliştirmeniz ve pratik açısından faydalı olacaktır. Tabi yanında calışacağınız avukat ne tür davalara bakıyor sizi sadece icra dairelerinde çalıştırırsa açıkcası meslek adına ileride daha zorluklar yaşayabilirsiniz. Kalan 2 ay devam eden stajınızda bolca dosya okumanızı öneririm.En azından ceza davaları boşanma davaları ortaklığın giderilmesi davalarını daha çok inceleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için öncelikle. Evet olabildiğince dosyaları bakıyorum ancak genelde ilgisiz maalesef staj dönemindeki avukatlarımız. Kişinin kendisinde biten bir şey ancak avukatlık mesleğinin bu durumda olması beni hem üzüyor hem de endişelendiriyor gelecek için.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi