Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

yanlış tedavi

Yanıt
Old 02-03-2016, 16:09   #1
Konuk

Varsayılan yanlış tedavi

serçe parmağım kırıldı ve ameliyat edilip vida takıldı yanlış tedavi süreci ile serçe parmağımı artık kullanamıyorum doktorların ilgisizliği ile şikayetçi olmaya karar verdim ne tavsiye edersiniz
hastanede elektrik teknisyeni olarak çalışıyorum elimi artık eskisi gibi kullanamıyorum
Old 10-03-2016, 02:32   #2
Dr.DOGRAMACI

Alıntı:
Yazan Konuk
serçe parmağım kırıldı ve ameliyat edilip vida takıldı yanlış tedavi süreci ile serçe parmağımı artık kullanamıyorum doktorların ilgisizliği ile şikayetçi olmaya karar verdim ne tavsiye edersiniz
hastanede elektrik teknisyeni olarak çalışıyorum elimi artık eskisi gibi kullanamıyorum

Geçmiş olsun Sn Konuk,

Öncelikle durumunuzu tespiti için engelli raporu vermeye yetkili bir hastaneden rapor alın.
Ayrıca ameliyatın yapıldığı hastaneden, hasta dosyanız dahil tüm belgelerin onaylı örneğini talep edin.

Bu belgelerle sağlık hukuku alanında uzman bir avukattan destek almanızı öneririm.

Saygılarımla.
Old 09-04-2016, 14:45   #3
mehmed demir

Yanlış tedavi olduğuna dair ne gibi şüpheleriniz var? yanlış teşhis, yanlış tedavi veya öncesi ve sonrasında yapılan ihmaller nelerdir bunlara bakmak lazım.
Old 23-04-2016, 19:59   #4
Konuk

Merhaba tekrar

Bu ameliyat olduğum hastanede çalışıyorum ve ozel sağlık sigortası uzerinden ameliyat oldum.ameliyat sonrası sabitleyici tel alindi ve hiçbir şekilde fizik tedavi verilmedi.sadece ılık suda parmagimi hareket ettirmem söylendi.sonrası parmagim şiş ve sürekli agriyor.ameliyat yapan doktor donduralim diyor.bende bu parmak böyle olana kadar sen neredeydin?hiç bir kere kontrole cagirmadin?neden bu kadar rahatsin?ve neden ameliyat öncesi bana bu tip şeyler olacağının bilgisini vermedin?sadece bana ameliyat etsemde olur etmesemde olur demenin ve hemen ardından en sağlami ameliyat demenin amacı neydi?yap ameliyatı nede olsa ozel sağlık sigortasından parani aliyosun.paralı boynu ağrıyan insanlara bile defalarca fizik tedavi verilirken bana neden verilmedi?solak bi insan olarak ve elektrikçi olarak o parmagimi bu hale getiren oynarlar doktora dava açmak sizce cokmu abest kacar.gittiğim bütün doktorlar umut vermiyor.hatta biri bu ameliyatı ben yapmış olsam çok sıkı fizik tedavi verirdim diyor.bunu söyleyen doktor turkiyenin en önemli doktorlarından birisi..elcerrahisi uzerine..
Old 28-04-2016, 14:09   #5
Av.Orhun B.

Son mesajınıza istinaden, hekimin yeterince ve gereğince aydınlatmamasından dolayı sorumluluğu olabilir. Şöyle ki ameliyat hakkında ve ameliyatın sonrasında neler olacağını, tedavi sürecini, olası riskleri,tedavi şeklini, başarı oranı hakkında size bilgiler vermediyse hallederiz yaparız gibi ifadeler kullandıysa burada vermiş olduğunuz rıza hukuka aykırıdır. Çünkü hekim aydınlatma görevini tam anlamıyla yerine getirmeden, yani siz tam olarak neye rıza gösterdiğinizi bilmeden ameliyat olmuş oluyorsunuz. Bu noktada sorumluluk doğabilir ve dava açılabilir kanaatindeyim. Bu noktada sağlık hukuku üzerine çalışan bir avukattan destek almanız yerinde olur. Üzüntü dileklerimle, geçmiş olsun.
Old 03-05-2016, 19:00   #6
Konuk

Varsayılan psikolojim bozuldu:(

Değerli yorumlariniz için teşekkür ederim.gerçekten psikolojim altüst oldu.parmagim en ufak biz zorlamada çok arıyor ve bu kimsenin umrunda değil.hele hele ameliyatı yapan doktorun hiç mi hic.yaptı ameliyatı aldı ozel sağlık sigortamdan parayı.bizler çok paralı zengin insanlar olmadığımız için mi bu kadar umursamaz oldu.insanlık ölmüs.meslegimi elektrik ve çalıştığım elimde meydana gelen bu hasarı omur boyu tasiyacagim.ve de çalıştığım emek verdiğim bir yerde doktorun yapmış olduğu bu ilgisizlik beni isimden bile soğuttu.türk yargısına ve hukukuna sonuna kadar güveniyorum ve dava acacagim.açacağımki benim başıma gelen şeyler diğer arkadaşlarımın başına gelmesin...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi