Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Izmir'de Avukatlik

Yanıt
Old 04-06-2018, 01:18   #1
av.sahin67

Varsayılan Izmir'de Avukatlik

İZMİR'DE AVUKATLIK

Her İstanbul'daki avukat gibi (genellikle) İzmir'e taşınma planı yapıyorum. Şu an şartlar daha uygun hale geldi gibi. İzmir'li meslektaşlar bu konuda İzmir'in ekonomik ve yaşamı konusunda avukat bakış açısı ile yazabilirlerse çok memnun olurum. Bununla ilgili THS'de çok başlık açılmış ama tarihler eski. Güncel olarak İzmir nasıldır? (gelir,gider,yaşam) Teşekkürler
Old 05-06-2018, 13:06   #2
rezzanulubay

ben de istanbul barosuna kayıtlıyım ancak bir seneden beri izmirdeyim benim de sorum avukat hakları,izmirin ilçelerinde avukatlık kolay ancak halk yabancı sevmiyor.
Old 30-09-2018, 22:35   #3
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan rezzanulubay
ben de istanbul barosuna kayıtlıyım ancak bir seneden beri izmirdeyim benim de sorum avukat hakları,izmirin ilçelerinde avukatlık kolay ancak halk yabancı sevmiyor.

İzmir'in ilçelerinde özellikle yabancı avukatlar daha çok tercih ediliğini görüyorum, tanıdığa karşı tuhaf bir güvensizlik var.
Old 30-09-2018, 23:20   #4
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan av.sahin67
İZMİR'DE AVUKATLIK

Her İstanbul'daki avukat gibi (genellikle) İzmir'e taşınma planı yapıyorum. Şu an şartlar daha uygun hale geldi gibi. İzmir'li meslektaşlar bu konuda İzmir'in ekonomik ve yaşamı konusunda avukat bakış açısı ile yazabilirlerse çok memnun olurum. Bununla ilgili THS'de çok başlık açılmış ama tarihler eski. Güncel olarak İzmir nasıldır? (gelir,gider,yaşam) Teşekkürler

Avukatlık için İzmir Ekonomisi

Ortalama büro kiraları: 1.500 TL

Ortalama ev kirası: 2.500 TL

Ortalama ev fiyatları: 600.000 TL

Ortalama kazanç: yıllık 100 bin TL

Personel Gideri: Asgari Ücret

SGK'lı Avukat Ortalama Gider: 3.000 TL

Ortalama Aylık Kazanç: 10.000 TL

İstanbul'a Göre İzmir

Daha az trafik,

Daha az kazanç,

Daha az gider, (ancak domates burada da çok pahalı)

Daha az mesai,

Daha çok muhabbet,

Daha çok rakı/bira,

Daha çok tatil,

Daha çok deniz, (ama daha az yeşil)

Tüm meslektaşlarıma; İzmir'e dair her hususta yardımcı olmaya hazırım...
Old 29-05-2020, 15:25   #5
üye56479

Varsayılan İzmir mi

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Avukatlık için İzmir Ekonomisi

Ortalama büro kiraları: 1.500 TL

Ortalama ev kirası: 2.500 TL

Ortalama ev fiyatları: 600.000 TL

Ortalama kazanç: yıllık 100 bin TL

Personel Gideri: Asgari Ücret

SGK'lı Avukat Ortalama Gider: 3.000 TL

Ortalama Aylık Kazanç: 10.000 TL

İstanbul'a Göre İzmir

Daha az trafik,

Daha az kazanç,

Daha az gider, (ancak domates burada da çok pahalı)

Daha az mesai,

Daha çok muhabbet,

Daha çok rakı/bira,

Daha çok tatil,

Daha çok deniz, (ama daha az yeşil)

Tüm meslektaşlarıma; İzmir'e dair her hususta yardımcı olmaya hazırım...

Merhabalar ben stajı bitmek üzere olan kafası karışık bir avukat adayıyım. İzmir’e yerleşmekle Antalya arasındayım. İki şehirde beni mutlu eder aslında ama hangisinde daha az masrafla daha çok kazanacağım belirleyici olacak sanırım. İzmir açısından yeni başlayan bir avukat için kısa bir değerlendirme yapabilir misiniz? Teşekkür ederim.
Old 31-05-2020, 16:51   #6
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Adaletin Prensesi
Merhabalar ben stajı bitmek üzere olan kafası karışık bir avukat adayıyım. İzmir’e yerleşmekle Antalya arasındayım. İki şehirde beni mutlu eder aslında ama hangisinde daha az masrafla daha çok kazanacağım belirleyici olacak sanırım. İzmir açısından yeni başlayan bir avukat için kısa bir değerlendirme yapabilir misiniz? Teşekkür ederim.

İki şehir de sizi mutlu edeceğini düşünüyorsanız; seçimi masraf ve kazanç durumuna göre belirlemeyin bence, her ikisi de yanıltıcı olabilir. Giderler hemen hemen aynı olsa da kazancı öngörebilmek çok zor.

İzmir'de işlerimiz pandemi sürecini saymazsak iyi gidiyor, çevremde de işlerimiz kötü diyeni peki görmedim, duymadım. Stajyerim dahi bir şekilde bağlantı vs. yapıyor benim verdiğim harçlıktan daha fazla kazanca sahip olabiliyor. Arabuluculuk sebebiyle yeni başlayan birçok avukatla sohbet imkanım oldu, bağlı çalışanları saymazsak çoğu işinden memnun..

Gider ortağı, ev arkadaşı, adli yardım, CMK, "yetki belgeli avukatlık" (bu tabiri ben de başkasından duydum )arabuluculuk vekilliği vs. gibi hususlarla ama çok çalışarak 3-5 yılda İzmir'de paraya boğulursunuz

Unutmayın kazanmayan avukat yoktur, tembel avukat vardır. (bu laf sanırım bana ait ) İzmir de çok çalışkan olursanız güzel tembellik yaparsınız. (bu laf da hoşuma gitti )

Antalya'yı çok bilmem ama çok farklı olacağını sanmıyorum.

Seçimi yaparken yazı-tura yapabilirsiniz ya da size iki tavsiye:

1- Avukatlık yapacağınız şehirde az akraba olsun. (onlar sizi aşağı çeker)

2- Avukatlık yapacağınız şehirde çok meslektaş tanıdığınız olsun. (onlar sizi yukarı çeker)

Başarılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi