Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Hakimlik sınavlarına hazırlık kitapları

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-03-2009, 17:41   #1
dilaykar

Varsayılan Hakimlik sınavlarına hazırlık kitapları

Arkadaşlar,elimde adli-idari yargı hakimlik sınavlarına hazırlık soru bankaları ve açıklamalı kitaplar var.Bazı bilgilerde değişiklik olmasına rağmen atmaya kıyamıyorum çünkü halen yararlanılması mümkün.Bu sınavlara hazırlanan arkadaşlar varsa bana mail yoluyla ulaşabilirler. dilaykar@yahoo.com
Old 01-04-2009, 11:09   #2
f.a

merhaba,
ben mail adresinize de konuyla ilgili mail atmiştım ama ulaşmadı galiba kitapları mümkünse almak istiyorum cevap bekliyorum iyi günler ve teşekkürler
Old 02-04-2009, 05:05   #3
cunapiedra

Alıntı:
Yazan dilaykar
Arkadaşlar,elimde adli-idari yargı hakimlik sınavlarına hazırlık soru bankaları ve açıklamalı kitaplar var.Bazı bilgilerde değişiklik olmasına rağmen atmaya kıyamıyorum çünkü halen yararlanılması mümkün.Bu sınavlara hazırlanan arkadaşlar varsa bana mail yoluyla ulaşabilirler. dilaykar@yahoo.com
iyi günler halen yararlanması mümkün diyebileceğiniz kaynakları bana verirseniz sevinirim marmara hukuk fakültesinde son sınıftayım eğer sizde istanbuldaysanız size uygun yerde kitapları sizden alabilirim
ilginize teşekkür ederim
Old 02-04-2009, 20:21   #4
Adli Tip

Bende de THEMiS soru bankasinin Mayis 2007 (5.) baskisi var. Dileyen arkadasima hediye edebilirim. (Sisli'den teslim alinmasi tercih sebebi olur )
Old 02-04-2009, 22:35   #5
f.a

sevgili dilaykara mail de attım ama galiba kendisi meşgul cevap alamadım ben ankara hukukta öğrenciyim ve ankara'dayım. eğer sizin için de sorun olmazsa ve reklam yapmak gibi olmazsa yurtiçi kargo ile karşı ödemeli yollarsanız sevinirim tabi mümkünse?ama biliyorum ki zor olabilir yine de en azından olmayacağını bildirirseniz teşekkür ederim. ayrıca bu paylaşımınız için de çok teşekkürler
Old 07-04-2009, 17:06   #6
dilaykar

Sevgili arkadaşlar,şehir dışında bir davam olduğu için maillerime bakamamıştım.Bana ulaşan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.İstanbul'da olduğum için Cunapiedra arkadaşımın bana ulaşması halinde kendisine kitapları verebileceğimi ve f.a. arkadaşıma da elimde kalan olursa ulaştırabileceğimi belirtmek isterim.f.a. benden haber beklerseniz olumlu ya da olumsuz geri dönebilirim.Herkese başarılar dilerim..
Old 07-04-2009, 22:34   #7
f.a

haberlerinizi bekliyorum tabi olumlu olursa daha da iyi
Old 10-04-2009, 16:58   #8
dilaykar

Sevgili f.a. İstanbul'daki cunapiedra kitapları aldı benden,tabii ki İstanbul'da olması avantajı oldu.Elimde sadece Themis 2005 var, yurtiçi kargo ile temasa geçemedim,ödemeli olabiliyorsa gönderebilirim.Siz araştırabilirseniz sevinirim.Haber bekleyeceğim.
Old 10-04-2009, 22:10   #9
f.a

adli tip yukarıda da belirtmiş 2007baskısı var diye, ben kendisine msj attım gelen cevap olumsuz olursa kitabın 2005 baskısını sizden talep edebilirim.cevap için teşeşkkür ederim
ii çalışmalar
Old 11-04-2009, 11:42   #10
Adli Tip

Arkadaşlar, bendeki kitabı cunapiedra gelip aldı.

Herkese başarılar dilerim.
Old 11-04-2009, 20:10   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Sevgili f.a. İstanbul'daki cunapiedra kitapları aldı benden

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Arkadaşlar, bendeki kitabı cunapiedra gelip aldı.

Herkese başarılar dilerim.

Cunapiedra tüm kitapları toplamış.
Old 04-07-2009, 12:24   #12
üye24702

Affınıza sığınarak ben de bir soru sormak istiyorum. Henüz 2. sınıfı bitirdim ama hakimkik sınavına hazırlık konusunda aşina olmak için hazırlık kitabı alıp arada kurcalamak istedim. ama bu konuda çok deneyimsiz olduğum için size danışmanın daha mantıklı olacağı kanısına vardım. konu anlatımlı hakimlik hazırlık kitapları "KPSS A Müfettişlik - Uzmanlık - Kaymakamlık - Hakimlik - Denetmenlik Sınavlarına Hazırlık Konu Kitabı" olarak geçiyor ve iktisat muhasebe gibi alanlarda da konu anlatım ve sorular var. sizce ne yapmalıyım ve önerebiileceğiniz bir yayınevi var mı?
Old 07-07-2009, 12:11   #13
dilaykar

Merhaba,öncelikle adli mi idari hakimliği mi düşünüyorsunuz?Eğer adli hakimlik düşünüyorsanız tabii ki bahsettiğiniz iktisat v.b. gibi alanlar sizi ilgilendirmez.Bu yönde hazırlanmış kitapları almayın,sırf adli hakimliğe hazırlık kitapları var onlardan alın.Fakat idari hakimlik düşünüyorsanız alabilirsiniz.Bu arada 2. sınıf öğrencisiymişsiniz,bence henüz erken her yıl soru stilleri değişiyor,şimdiden bunu düşünmeyin.Zaten kitapçılarda şöyle bir bakarsınız sorulara ama her yıl kapsam değişiyor.yani kanunlar çıkıyor.Öncelikle güncel yargı sorunlarını takip etmenizi öneririm.Kolay gelsin..
Old 26-06-2013, 23:36   #14
gamzetopcu

herkese merhaba hakimlik düşünüyorum ama hazırlık için kitaplarda kararsız kaldım acaba tecrübesi olanlar yada şuan hazırlananlar yardımcı olabilir mi ? birde son sınıfa geçtim hazırlanmak için geç mi kaldım acaba ? şimdiden herkese teşekkürler.
Old 30-06-2013, 11:26   #15
f.a

Alıntı:
Yazan gamzetopcu
herkese merhaba hakimlik düşünüyorum ama hazırlık için kitaplarda kararsız kaldım acaba tecrübesi olanlar yada şuan hazırlananlar yardımcı olabilir mi ? birde son sınıfa geçtim hazırlanmak için geç mi kaldım acaba ? şimdiden herkese teşekkürler.

sevgili gamze,bence geç kalmış değilsin zamanlama güzel,derslerle birlikte yüretebilirsen özellikle çok başarılı olur,öncelikle kolay gelsin ve başarılar diyorum.
hazırlık kitapları olarak ikinci sayfa yayınları kitaplarından hazırlanmıştım ben, şu anda da o şekilde bir set istersen elde edebileceğini düşünüyorum.ancak 2010da varolan yazarlarla aynı ekip yok sanırım.anayasa ve idarede ümit kaymak-cezada ismail ercan- ticaret hukukunda tamer bozkurt önerebilirim. diğer ikinci sayfa yazarları aynı sanırım. bir de konuları bitirdikçe en önemli nokta soru çözümü, o konuda da ben piyasada varolanları sıradan çözmeni tavsiye ederim. en memnun kaldığım soru bankası yediiklim olmuştu onu da belirteyim.
Old 30-06-2013, 12:53   #16
gamzetopcu

çok teşekkür ederim yardımınız için ve iyi dilekleriniz için kitapları tedarik etmeye başlıyorum artık tekrar teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi