Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Sabahattin Ali

Yanıt
Old 12-05-2006, 08:45   #1
gülten efe

Varsayılan Sabahattin Ali

Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna
Old 20-06-2006, 09:28   #2
yoncanaz

Sabahattin Ali benim türk edebiyatında okurken zevk aldığım , keşke bir tane daha kitabı olsaydıda okusaydım diye iç geçirdiğim yazarlardan biri...Tüm kitaplarını okudum 3-4 yıl önce yayınlanmamış hikayelerinden oluşan ''çakıcının ilk kurşunu'' isimli kitabı yayımlanmıştı YKY yayınlarından...Tabiki oşa koşa aldım bende. Normalde yarım günde bitirebileceğim bir kitapken çabuk bitmesin diye yavaş yavaş okudum. Ama bende ;kitapları arasında en çok kürk mantolu madonnayı beğenirim biraz melankolik , biraz türk filmi havasında...ama bir kitap ancak bu kadar duyguları şekillendirebilir diye düşünüyorum. Keşke daha fazla eser bırakabilseydi...Şiddetle tavsiye ediyorum...Üzerinde Sabahattin Ali yazan her kitap okunmaya hatta defalarca okunmaya değer...
Old 25-11-2006, 16:18   #3
Av. Galip DAĞTEKİN

"Kürk Mantolu Maddona" şiddetle tavisye ederim...Aşk üzerine yazılmış sayılı eserlerden birkaçı diye düşünüyorum..saygılarımla...
Old 09-02-2008, 10:42   #4
GÜLTEN YÜCE

Sabahattin Ali'nin bütün kitaplarını ve kitaplardaki akıcığılı çok beğeniyorum. Kürk mantolu madonna diğer kitapları gibi duygu yüklü, okuyanı konunun içine çeken, elinizden bırakamadığınız türde duygu yüklü bir kitap bence.
Old 19-02-2008, 17:00   #6
aslıhankart

Sabahattin Ali'nin yazar kimliğinin yanı sıra şairliği de vardır.Hatta bizim şarkı sözü olarak bildiğimiz pek çok söz de aslında Sabahattin Ali'nin şiiridir.(Aldırma gönül, Dağlar, Melankoli, Leylim Ley, Ben Gene Sana Vurgunum-gerçi bu şiirin esas adı "Eskisi Gibi"dir.)

Örneğin;

Öyle Günler Gördüm ki

(...)

Ey sevgilim, bilirsin benim ne çektiğimi:
Garip başimın derdi bir yürek taşıyorum.
Anlarsın niçin uzak yerlere baktığımı:
İçinde yaşanmaz bir dünyada yaşıyorum.
Görünce gülme sakın çırpınıp aktıgımı:
Ilık ve aydınlık bir denize koşuyorum.

Sen benim sevgilimsin, sevsen de, sevmesen de,
Aradığım yerlere benzeyiş buldum sende.

Sabahattin Ali'nin bu ve bunun gibi şiirlerine "Sabahattin Ali-Bütün Şiirleri" kitabından ulaşabilirsiniz.Bilgilerinize...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04830194 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.