Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Esin Konanç Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-12-2009, 15:34   #1
Academic

Varsayılan Esin Konanç Son Yolculuğuna Uğurlandı

Lefkoşa-Gazimağusa ana yolunda geçtiğimiz Pazar gecesi geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Konanç için Hukuk Fakültesi Amfisinde anma töreni düzenlendi.

Lefkoşa-Gazimağusa ana yolunda geçtiğimiz Pazar gecesi geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Konanç için Hukuk Fakültesi Amfisinde anma töreni düzenlendi.

Çok sayıda öğrencisi, arkadaşları ve sevenlerinin katıldığı törende saygı duruşunun ardından, Esin Konanç’ın hayatıyla ilgili slayt gösterisi yapıldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Hüseyin Kaçmaz ‘Tarifi imkansız bir acı içerisindeyiz’ sözleriyle başladığı konuşmasında Esin Konanç’ın eğitimciden öte hayata karşı duyarlı olan muhteşem bir insan olduğunu vurguladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlilerinden Yardımcı Doç. Dr. Tufan Erhürman da merhum Konanç’ın Akademi dünyası için çok büyük bir kayıp olduğunu belirterek, kendisinin, neslin en son ama en parlak temsilcisi olduğunu söyledi.

Erhürman, Esin Konanç’ın ayakları üzerinde dimdik duran, eğilmeyen onurlu bir kişiliğe sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Esin Konanç’ın yakın arkadaşı Prof. Dr. Yadigar İzmirli de konuşmasında merhum Konanç’ın yüreğinde herkese yer olan, kalbi iyilik için atan gerçek bir yurtsever kişiliğe sahip olduğunu belirtti.

Ankara Hukuk Fakültesi adına Prof. Dr. Çiğdem Kırca da iyi bir akademisyen, iyi kalpli bir insanı kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını vurgulayarak, O’nun insancıl yönü ve hayattaki başarılarının hiçbir zaman unutulmayacağını kaydetti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak da Esin Konanç’ın çok sevilen bir insan olduğunu belirterek, kendisinin, iyi bir hukukçu ve çok sevilen bir dost, arkadaş olduğunu ifade etti.

Öztoprak, Konanç’ın önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi amaçladığı projelerini de anlattı.

Esin Konanç’ın abisi Engin Konanç da gözyaşları içerisinde yaptığı konuşmasında, kardeşinin küçük ama yüreğinin çok büyük bir insan olduğunu belirterek, O’nun tuttuğunu koparan, yüreği insan sevgisi için çarpan biri olduğunu söyledi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde düzenlenen Anma Töreninin ardından Esin Konanç’ın naşı Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camisine götürüldü.

Cenaze Namazının kılınmasının ardından kısa bir konuşma yapan Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ülker Vancı Osam, üniversite camiasının değerli bir insanı kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu vurgulayarak merhum Esin Konanç’a Allahtan rahmet diledi.

Esin Konanç, daha sonra gözyaşları arasında Gazimağusa mezarlığında toprağa verildi.

Son Güncelleme: Perşembe, 24 Aralık 2009 19:28

Kaynak : http://www.brtk.net/index.php?option=com_content&view=article& id=302:esn-konanc-son-y

Sayın Hocamızdan Ders alma şansına erişmiştik ve kendimi bundan dolayı şanslı hissediyorum.İlk kez Salı günü fakültede anısına bir anı defteri açıldığını gördüğümde öğrendim kaybettiğimizi. Dik duruşunuzla her zaman modelimiz oldunuz hocam..

Çocuk suçluluğu konusunda çalışmaları olan hocamızdan çocuk haklarına ek olarak , İnsan Hakları ve Demokratik Kuramlar; Yönetim Hukuku, Yönetsel Yargı derslerini de kendilerinden almıştık Eğitim Bilimleri Fakültesinde..

Ruhu Şad Olsun.
Old 27-12-2009, 15:22   #2
alikara

değerli hocamızdan ceza genel ve ceza özel derslerini aldım.hocamıza allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.mersin mut hakimi ali kara
Old 31-12-2009, 16:45   #3
IMPREVIZYON

Değerli hocama Allah'tan rahmet diliyorum üzerimde çok hakkı vardır.
Old 02-01-2010, 12:16   #4
didem kunal

Duyduğumda gerçekten çok üzüldüm. Esin hoca,üniversitemizde cezaca küsrüsündeydi daha sonrada hukuk fakültesi dekanı oldu. derslerde zaman zaman eğitiminden pidza kulesinden bahsederek zaman zaman da derste suküneti sağlayabilmek için bağırıp çağırarak ders anlatırdı. Kendisine allahtan rahmet diliyorum
Old 03-01-2010, 15:08   #5
cemaydın

Bende kendisinden, ceza genel, ceza özel ve medya hukuku derslerini almışdım. Her dersde "bazen sizleri hiç anlamıyorum..." diye başladığı tatlı-sert ve iyiniyetli eleştirilerini şimdi tebessümle anımsadım. Allah rahmet eylesin.
Old 12-01-2010, 14:54   #6
akrd61

Varsayılan Tüm svenlerine Allah sabırlarversin

Kendisinden ders alma fırsatı bulan öğrencilerinden biriyim.... Tüm sevenlerininin başı sağolsun.....
Old 14-01-2010, 21:16   #7
veyselertargin

Varsayılan her kesin başı sağolsun

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakultesinin çok değerli dekanını maalesef kaybettik. bende kendisinden ceza genel ve ceza özel derslerini almıştım..hocamıza allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Veysel Ertarğın - C. Savcısı
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04092002 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.