Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İkinci telefon aldatma

Konuyu Kilitleyin
Old 22-04-2021, 12:06   #1
Konuk

Varsayılan İkinci telefon aldatma

Merhabalar, öncelikle böyle güzel bir platform oluşturduğunuz için tüm site avukatlarına minnettar olduğumu belirtmek isterim.
Eşimin ikinci bir telefonu olduğundan şüphelendiğim için sahibi olduğu dükkan kameralarının görüntülerini kendi telefonundan geriye sayarak gördüm ve ekran videosu alarak kaydettim. Ancak soruşturma yaptığımda bu ikinci telefonun hattını kendi üstüne almadığını yeğeninin üstüne olduğunu buldum. Ancak ikinci telefonunun numarasına ulaşıp kaydettiğimde whatsapp, telegram gibi uygulamalarda profil fotoğrafına eşim kendi resimlerini koyduğunu gördüm. Bu hattın faturaları eşimin banka hesabında otomatik ödemede olduğuna dair dekontlar da elimde mevcut. Tüm bu durumları mahkemeye sunduğumda, işbirlikçi yeğeni bu hat benim ve ben kullanıyorum şeklinde bir savunma yaparsa ne yapmalıyım? Bu hat üzerinden 5 ten fazla kadınla beni aldattığından eminim. Ve bu ikinci telefonu eve getirmeyip iş yerinde bırakıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim, delillerim yeterli mi?
Old 24-04-2021, 19:34   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk

Boşanma davalarında bir telefonun görüşme trafiğinin tesbiti için taraflara ait olması gerekmektedir. Üçüncü kişiler adına olan hattın görüşme kaydı istenmemektedir. Üçüncü kişinin rıza göstermesi halinde bu hatta ait kayıtlar istenebilir.
Old 25-04-2021, 01:11   #3
Konuk

Varsayılan Hukuk boşluğu

Cevabınız için teşekkürler, yani bu durumda ikinci bir telefon ve üzerine ait olmayan bir hattan aldatan birisi hukuki açıdan yeterli delil olmadığı için aldatmış sayılmıyor mu? Whatsapptaki profil resminin kendisine ait olması delil sayılmaz mı?
Old 09-05-2021, 10:47   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Dilekçenizde bu görüş ve delillerinizi sunmanız halinde mahkemece değerlendirilecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi