Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Teşhis koyamama, yanlış tedavi vs.

Yanıt
Old 13-12-2012, 11:47   #1
blackfish

Önemli Teşhis koyamama, yanlış tedavi vs.

Merhabalar,

2.5 sene önce yaşadığım korunmasız cinsel birliktelik sonrasında başlayan doktor maceralarım hala son bulmuş değil.

- şiddetli ishal atakların olur sinirsel dediler
- molluscum çıkar genital bölgede, herkes geçiriyor dediler
- sırt ağrıların başlar sinirsel derler önemsemezler
- omurilikte karıncalanmalar yaşarsın, boynun düzleşir; herkeste oluyor dediler
6 ay sonra skolyoz olursun, çocukluktan kalma derler
- çok yemek yemeğe başlarsın, strese ve vitaminlere bağlı dediler
kısa süre sonra insülin direnci gelişir
- eklem ağrılarıyla birlikte eklemlerde karıncalanma başlar, yine strese bağlı dediler

1 kere benim için heyet toplantı, yine psikolojiye yordular. SSK'sından özel muayene ve litetüre geçmiş doktorların özel muayenehanelerine gittim; hala net bir teşhis konulabilmiş değil.Artık kendim test yaparak doktorlara gitmeye başladım, . PET CT ve Somaostatin Reseptör Sintigrafisi de yapıldı; ciddi bişey bulamadılar.

Bundan sonraki sürecim ne olmalı? Nasıl bir hukuksal boyutta inceleyebilirim? Maddi ve Manevi çok ciddi sıkıntılar çektim; sosyal yaşamdan koptum. 3-4 aydır yeni bir işe başladım ancak bu aralar belirtilerim ciddileşmeye başladı.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Old 13-12-2012, 15:59   #2
üye7160

Sayın Konuk;
Öncelikle geçmiş olsun..
Birden fazla doktor görmüş olması ,onlarca test yapılması ve yine de teşhis konulamamış olması ciddi bir rahatsızlığınızın olmayabileceği anlamına da gelebilir.Bu sebeple öncelikle hatalı teşhis yada tedavi konusunda emin olmanızı öneririm..Yine doktorlarınızın yönlerdirmesi üzerine psikyatrik yada nörolojik tedavi görmeniz de yararınıza olabilir.Zira saydığınız şikayetler aynı zamanda nörolojik veya psikyatrik rahatszıklıkların da belirtisi olabilir.Bu sebeple öncelikle doğru teşhisin konulmasını sağlamanız yararınızadır.Akabinde hatalı tedavi uyguladığını düşündüğünüz kişiler hakkında yasal yollara başvurabilir,Sorumlular hakkında Savcılığa suç duyurunda bulunabilir,maddi ve manevi zararlarınızın telafisi için tazminat davası açabilirsiniz.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki destek almanız faydanızadır.
Old 13-12-2012, 16:06   #3
blackfish

Şöyle söyleyeyim, nöroloji ve psikatrist doktorlarına gözüktüm. Bazıları çok zor bir hastasın sürekli kontrol edilmen lazım dedi; bazıları bahsettiğin şeyler yaşadığın belirtileri yapabilir ancak Enfeksiyon ve Hemotologlar bişey söylemeden biz bişey diyemeyiz oldu. Yani gittim, gitmedim değil ancak verilen tedavilerden hiçbir yanıt alamadım ve her zaman benim kendi yaptırdığım tahliller yüksek çıktıktan sonra aksiyon aldı doktorlar.

Bildiğiniz gibi bazı hastalıklar kendini sonradan gösterebiliyor. Ve göstermeye başladı da.

Hak kaybı derken ne demek istemiştiniz? Gerçekten sıkıntılı ve karmaşık bir durum benimkisi.
Old 13-12-2012, 17:28   #4
üye7160

Sayın Konuk,sağlık mensubu olmadığımız için sizleri tedavi konusunda yönlendirmemiz doğru olmayacaktır.Bu sebeple tedaviniz ile ilgili her daim uzman görüşü almaya devam ediniz.Örneğin bir Enfeksiyon Kliniği bulmanız yararınıza olabilir.Farklı illerde sadece Enfeksiyon üzerine çalışan özel klinikleri araştırabilirsiniz.
Elbette ki yaşadıklarınız sebebi ile maddi ve manevi sıkıntılarınız olmuştur.Hak kaybı demekte ki sebebimiz,hukuki sürece başvurmanız durumunda sizin yasal haklarınızı bir avukatın sizlerden çok daha iyi savunabilecek olmasıdır.Her işte olduğu gibi Hukuk sürecinde de işi uzmanına bırakmanız ve süreci bir avukat ile takip etmeniz hukuki haklarınızın korunması için önemlidir.Tekrar geçmiş olsun...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi