Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

Yanıt
Old 16-01-2008, 14:40   #121
Av. Mehmet YÜCEL

avukatlık mesleğini para kazanmaya ihtiyacım olmadan yapabilmek

ama bir gün mümkün olacak mı bilemiyorum
Old 22-01-2008, 11:20   #122
uye8490

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet YÜCEL
avukatlık mesleğini para kazanmaya ihtiyacım olmadan yapabilmek

ama bir gün mümkün olacak mı bilemiyorum

Aslına bakarsanız benim de beklentim bu yönde.Yaşamını insan onuruna yaraşır bir seviyede yaşamana yetecek kadar kazanmak.

"on evin de olsa sen ancak birinde oturabilirsin" cümlesi ne güzel antatıyor anlamsız hırsların peşinde koşmanın saçmalığını.

Umutsuzluğa kapıldığım anlarda usulca gelir konar yüreğime Nazım'ın o güzel dizeleri :
"Güzel günler göreceğiz çocuklar
Motorları maviliklere süreceğiz
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler"
...
Old 23-03-2008, 13:11   #123
Ahmet Turan

Benim hiç hayallerim olmadı, peşinden koşacak gücüm olmadığı için belki.
Old 24-03-2008, 15:03   #124
tuval2310

Son zamanlarda en çok , oturduğum apartmanın altında bir kuaför salonun olmasını istiyorum..Sabahları çok zor oluyor evime uzak olan kuaföre gitmek

Çok uykucu olduğum ama asla süsümden de vazgeçmediğim için hep geç kalıyorum işe Ama şöyle apartmanın altında bir kuaför olsa istediğim her an gidebilsem ve artık işe geç kalmasam süper olacak
Old 23-04-2008, 11:53   #125
av.gunnursancak

Bütün hayallerimi gerçekleştirdim ve şu anda geçiş dönemindeyim.. yeni kararlardan önceki geçiş dönemlerim hep sıkıcı ve umarsızdır.. Ama sonuçta çok istediğim şeyler hep olmuştur..Bakalım yeni hedefim ne olacak. henüz bende bilmiyorum.. Herkese yürek sıkıntısı olmayan güzel günler diliyorum..
Old 08-09-2008, 10:30   #126
supernatural

hayatta en çok sevdiğim mesleği yapabilmenin hayalini kurdum
Old 08-09-2008, 12:23   #127
av_gülcan

dünyayı dolaşmak,farklı kültürleri farklı tarihleri yöreleri görmek değişik lezzetlerin tadına varmak ve bol bol fotoğraf çekip bunu bir sergi halinde tüm dünyadaki insanlara sunmak...
Old 08-09-2008, 13:34   #128
tuval2310

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
hayatta en çok sevdiğim mesleği yapabilmenin hayalini kurdum

Biraz hayal kırıklığı hissettim ben bu mesajdan , hangi meslek olduğunu da merak ettim aynı zamanda.Sakıncası yoksa öğrenebilir miyiz?
Old 08-09-2008, 13:35   #129
supernatural

Alıntı:
Yazan tuval2310
Biraz hayal kırıklığı hissettim ben bu mesajdan , hangi meslek olduğunu da merak ettim aynı zamanda.Sakıncası yoksa öğrenebilir miyiz?

matematik ya da fizik öğretmenliği
Old 24-09-2008, 12:03   #130
Nur Deniz

Hayatta en çok görünüşte kendine güvenen değil her zaman güvende olduğunu hisseden biri olmanın hayalini kurdum.
Old 24-09-2008, 13:11   #131
selimaksu

Varsayılan en büyük hayalim...

en büyük hayalim maddi kaygılarım olmadan avukatlık mesleğini icra edebilmek...
birde beşiktaşı türkiye ligi şampiyonu ve şampiyonlar ligi şampiyonu olarak görmek...
Old 24-09-2008, 22:09   #132
üye25667

Şu ara özellikle bir aydır canım kadar değerli, hayatımın anlamı, onsuz kendimi çok kötü hissettiğim sevgilimle barışmanın hayalini kuruyorum. Fazlaya ilişkin haklarım mahfuzdur geri kalan hayallerimi onunla barıştıktan sonra ve onunla kuracağım.
Old 24-09-2008, 22:13   #133
üye23159

Kocaman bir çiftlik kurmayı hayal ettim.
Old 24-09-2008, 22:33   #134
Gülümse

İstediğim kadar ve istediğim türde at binmeyi çok isterdim...
Old 24-09-2008, 22:44   #135
Av.Mehmet Saim Dikici

Hiç hayallerim olmadı desem belki uçuk bir yalan olabilir. Ama "öyle olsa böyle olsa" diye de hayal etmedim.

Sayın Selim Aksu'nun (131 nolu msj. daki) ilk dileği belki tüm avukatların ortak dileği. Ben de hep dilemiştim onu. Aşağı yukarı...

Bence: Sağlıklı ve mutlu yaşam en önemlisi.

Diğerleri oluyor, olur.

Yeter ki olmayacak hayallerimiz olmasın!
Old 25-09-2008, 10:38   #136
adalet savaşçısı

en büyük hayalim akademisyen olup konferanslara ve sempozyumlara konuşmacı olarak iştirak etmek ve salonda dakikalarca ayakta alkışlanmak.mamafih istikbalde zengin olup öğrencilere burs vermek. çünki okumak çok zor çok.
Old 27-09-2008, 13:11   #137
Av.Didem Kutlu

en büyük hayalim saygın,adaletli bir hakim olabilmek...
Old 07-11-2008, 18:16   #138
Nur Deniz

Mutluluğun hayalini kurduk, ne olduğunu bilmeden.
Old 07-11-2008, 20:17   #139
Adli Tip

En büyük hayalim en son hayalimdir Bir önceki ya artık bana daha yakındır, ya da ben ondan uzaklaşmışımdır.
Old 08-11-2008, 12:31   #140
üye8180

Bir Mini Cooper'ın. Rengi illa ki mavi olacak. Plakası da 34 .... olacak.

Aracıma en sevdiğim THS liyi alıp gezmeye götüreceğim.
Old 08-11-2008, 13:12   #141
Admin

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Bir Mini Cooper'ın. Rengi illa ki mavi olacak. Plakası da 34 .... olacak.

Renk ya da plakadan birini seçmeniz gerekiyor. Mavi seçiyorsanız plaka 34 THS olmaz, plaka seçiyorsanız rengi sarı olur. Bu arada ben renk seçmenizi tavsiye ederim, zira 34 THS plakasını almak için 300-400 bin YTL vermeniz gerekebilir. THS serisini İstanbul'da Taksilere veriyorlar, o açıdan..
Old 08-11-2008, 13:52   #142
Gülümse

O zaman kısaca TS, TH veya HS plakalarını alabilir Plakan vazgeçip arabanın arkasına THS çıkartması yapıştırabilir. Aaaa o çıkartmandan ben de isterim...
Old 08-11-2008, 14:11   #143
Admin

Sayın Gülümse,
Alıntı:
Yazan Gülümse
O zaman kısaca TS, TH veya HS plakalarını alabilir Plakan vazgeçip arabanın arkasına THS çıkartması yapıştırabilir. Aaaa o çıkartmandan ben de isterim...
Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk başlığı altında "THS çıkartması" isteğinde bulunmanız çok mütevazi oldu bence. Bakarsınız isteğiniz gerçek olur, o zaman da keşke başka şey isteseydim diye üzülebilirsiniz. O çıkartmadan bulursanız ben de istiyorum ama bu başlık altında başka istekte bulunma hakkımı saklı tutarak!
Old 08-11-2008, 16:58   #144
Av.Mehmet Saim Dikici

İnsan soyunun hayali bitmez. Birine ulaşırsa diğerini ister...

Bu nedenle ben pek hayal kurmam. Kuranları da pek sevmem...

"Elbette ki herşey gerçeklerden oluşmaz. Tatlı hayal de olmalı" diyebilirsiniz. O zaman sizi de sevmem.

Her neyse.

Hedeflerim olmuştur. Şükretmeyi öğrendim.

Şükretmeyi herkese öneriyorum.
Old 08-11-2008, 20:30   #145
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Admin
. THS serisini İstanbul'da Taksilere veriyorlar, o açıdan..

Evet Kıyıköy buluşması sonrası Atatürk Havalimanı dışında adını anmama şu an gerek olmayan bir bağımlılık nedeniyle (! ) beklerken ve kızım spor ayakkabılarının bağcıkları ile bir kediyi kendine, bana ve başkalarına meşhur etmekte iken, dikkatimiz bir anda yanaşan sarı renkli taksinin plakası ile değişmişti: 34 THS ...

Tüm batıllığımla gülümsemem, bu mesaja dek sürdü, dermişim
Old 21-02-2009, 12:48   #146
Ece Soysal

yalnız yaşamanın hayalini çok kurdum...ve gerçek oldu bir de bir başıma abd'ye gitmenin hayali...buna da az kaldı...çok az...
Old 16-03-2009, 13:26   #147
Gülümse

Başarının... Daha doğrusu kendi başarımızın hayalini kurduk demek daha doğru olur. Başkasının başarısının hayalini kuran o kadar az insan kaldı ki...
Old 16-03-2009, 14:50   #149
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
50 milyonun çok hayalini kurmuştum ama...

bende bende
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi