Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aile İci Tehdit

Konuyu Kilitleyin
Old 07-07-2021, 22:07   #1
Erica

Varsayılan Aile İci Tehdit

Bir icram yuzunden bana ulasilamayip anneme ulastilar annemde dayimla bir olup benim 1hafta icersinde is bulmami bulmazsam once kiyafetlerimi balkondan atacagini soyledi sonra dayim kendiliginden annem icim borcu odemisicrayi acanla anlasmis benim adima annem onun icin tehtit etti beni ve dayin senin yuznden para odedi eve gelip esyalarimi almasinlar diye sende birhafta icinde is bulup heray dayina odeme yapacaksin yapmazsan bulmazsan evden atarim eger bir borc tebligati daha gelirse kapimiza seni istersen o....pu ol evden atarim dedi erkek kardesimin gozu onunde hemde.Buarada ben is arama surecindeydim ama bulamıyordum hala bulamadim cinsl tacizden mağdur odlgmdana uzunsure ise gidemedim hatt disari bile cikamadim ama ailem bunilemdenu bilmiyor bunudsakladim cunku hos insan degiller cok kötüler beni kapiya koymaya karaarlilar busefer ben ne yapmakliyim bunlardan kurtulmak icin nasil bir yol izlemeliyim cok caresizim yemek bile yiyemiyorum
Old 13-07-2021, 10:18   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Borç ilişkisi /sorumluluğu bu alanın dışında olduğundan yanıtlanmayacaktır.

Ev içi şiddet sebebi ile şiddetin/tehdidin önlenmesi için en yakın Aile Mahkemesine veya karakola başvurarak önleyici karar verilmesini isteyebilirsiniz. Önleyici karar ile yasaklanan eylemler olursa şikayet üzerine ilk defasında 3 günden 10 güne kadar zorlayıcı hapis cezası verilebilecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.Avukata vekalet ücreti ödeyecek durumda değilseniz baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi