Mesajı Okuyun
Old 18-06-2003, 21:12   #14
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: bir dost
Gözümüzaydın !!!

Hatlar normale döndü. Sonunda ek kapasite devreye girdi.

Sevinçlerimle

Bir Dost

Ek kapasitenin devreye girmesi TürkTelekom'u benim dilimden kurtaracak mı? Hiç sanmıyorum!

Şimdi soruyorum:
1- Madem benim taa 3 hafta önce söylediğim gibi ek kapasite sunma imkanı vardı, 3 haftadır bu ülke niye taş devrine mahkum edildi?

2- Ek kapasite niçin Singapur Telekom'un (=hatları onaran şirket) eski hatların onarımı için verdiği sürenin bitmesine sadece saatler kala devreye alındı? (Singapur Telekom yaptığı açıklamada eski hatların Türkiye için 18 Haziran saat 23:00'de devreye gireceğini açıkladı)

3- Niçin Türk Telekom bu yeni hatlarla eski kapasitenin üstüne çıktığı gibi alenen yalan bir basın açıklaması yaptı?
Alıntı:

Telekom:İnternetteki sorun çözüldü

Cezayir'de meydana gelen depremin ardından sekteye uğrayan yurtdışı internet çıkış problemi, yeni kapasitelerin devreye verilmesiyle aşıldı. Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi'nden yapılan yazılı açıklamada, "hasar gören SMW3 denizaltı fiber kablosunda restorasyon çalışmaları devam etmesine rağmen, dün servise verilen 155 ve 622 Mbps'lik devreler sayesinde Türk Telekom'un eskisinden yüksek bir kapasiteye sahip olduğu" belirtildi.

(Kaynak A.A. menşeili Hürriyet Gazetesi Haberi)

Ya onlar toplama yapmayı mı bilmiyorlar, ya da ben. Zira yurtdışı çıkışlarını gösterdikleri sayfadaki şu anda açık tüm bağlantıları topluyorum topluyorum, eskisiden yüksek bir sayı bulamıyorum.

Bir gün gelir 2003 yılında bu ülkenin tam 3 hafta internetsiz kaldığı unutulabilir (tabii tarih kitaplarına da geçme ihtimali de yüksek) ama en azından ben Türk Telekom'u ve internetin bir ülke için ne anlama geldiğini anlama ve kurum yönetme yetisinden yoksun Sayın Yöneticilerini unutmayacağım..

Türk Telekom'un özelleşmesinin senelerdir yılan hikayesine dönüşmesinde ve özelleşirken kurum olarak tabiri caizse sürünmenizde bu olayda olduğu gibi sizin süründürdüğünüz kullanıcılarınızın "beddua"ların rolünün de olabileceğini hatırlayın. Sırf benden aldığınız "ah" size bir kaç yıl yeter..