Mesajı Okuyun
Old 10-02-2002, 14:28   #1
Ahmet K.

Mutsuz Yargıtay'ın İçtihat Satışı

Saygıdeğer Meslektaşlar
İki yıl önce yargıtayın web sayfasında içtihatlara erişim sağlandığı zaman çocuklar gibi sevinen bir meslektaşınızım. İlk düşündüğüm artık yabancı mahkemelerin internet sayfalarında gıpta ederek dolaşmayacağımız, bizim de teknolojiyi sonuna kadar kullanan bir yargı organımız olduğuydu. En çokta Türkiye'nin çok yerinde bulunmuş bir hukukçu olarak anadolunun dörtbir yanındaki hakimlerimiz için sevinmiştim. Artık içtihat takip edememenin mazareti yoktu. Nerde olursanız olun bir telefonunuz varsa internetten son içitihatları öğrenebiliyordunuz. Tahmin edebileceğiniz gibi bu sayfa bakıma alındığında en çok üzülen de ben oldum. Ama yargıtayın bu hizmeti şimdi getirdiği hali gördükçe keşke en başta bile hiç yapmasaydınız diyorum.

Sayın Yetkililer, lütfen gidip o kampanya sayfanıza bir bakın. Ama yetkili kimliğinizle bakmayın, hukukçu vicdanınızla, adalet gözünüzle bakın. Ya da daha iyisi kendiniz gibi bakmayın, Atatürk bakmış gibi bakın. Eğer benim gördüğümü hala göremiyorsanız, ben susuyorum, çünkü ne söylesem boş olacak. ahmet