Mesajı Okuyun
Old 01-11-2006, 10:26   #30
üye3578

Yeterince ince, hassas düşünmediğimizi düşünüyorum. Her meslekte olumsuzluklar yaşanabilir, yaşanmaktadır. Hepimiz aynı şartlarda okuyup bu aşamalara geldik. Tercihlerimizin farklılığı, bizi farklı insanlar kılmadığı gibi, hiçbirimizin görevi de diğerinden ne daha yüksek, ne daha aşağıdır. Öğrenciliğimde çöpçülerin eylemi olduğunda, Ankara'nın nasıl yaşanmaz hale geldiğini hiç unutamam. Olumsuz örnekleri burada verip, birbirimize karşı hassasiyeti, saygıyı gölgelememek gerekir diye düşünüyorum. Bir avukat meslektaşımızın uğradığı haksızlığı dile getireceği yer burası olmaması gerekir bence. Yargının unsurları olan avukatlık, savcılık ve hakimliği yıpratmak herkese zarar verir. Bu meslekler kimsenin tekelinde olmadığı için, yeri geldiğinde avukata karşı avukatlık, hakime karşı hakimlik korunmaya muhtaç durudma olabilir. Hepimizin biraz özeleştiri yaparak, hangi konuda yeterince hassas davranmadığımızı sorgulamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu sayfaya yazarken bile düşünerek, kelimeleri seçerek yazmak gerektiğide tartışmasız. Meslektaşıma geçmiş olsun dileğinde bulunuyorum.