Mesajı Okuyun
Old 04-02-2004, 13:59   #15
Merhaba

Sayın bayan Çaba,

Konuyu özünden saptırma çabanızı ısrarla devam ettiriyorsunuz.

Alıntı: Bilmeniz gerekir ki Avukatlık kutsal bir meslektir.

Avukatlık mesleğine yönelik küçültücü hiçbir ifadem olmadı, olamaz.
Yine de bu mesleğe kutsallık vasfını [ ki buna hiçbir itirazım yok, elbette kabul ediyorum]
eklediğiniz için sormak durumundayım. Lütfen diğer tüm meslekleri kutsallık kriteriyle değerlendirir misiniz, başka hangi meslekler kutsaldır, ya da değildir.?

Alıntı: Avukatlar ancak meslekleriyle ilgili konularda kınanabilir.Buna karar verebilecek makam ve merciiler kanunda belirtilmiştir.

Çok güzel, gerçekten çok güzel. Siz mesleğiniz itibariyle toplumun diğer tüm kesimlerinden farklı, ayrıcalıklı özel bir zümre misiniz.? Sizin mesleğinizle ilgili olarak kınanmanızı gerektirebilecek bir durum söz konusu olduğunda, buna ancak kanunda belirtilen makam ve merciiler karar verebiliyor da, diğer herhangi bir insan, sizin ifadenizle özellikle bir Ukrayna’lı bayan söz konusu olduğunda, onun, bırakın kınamayı, teşhirine hangi makam ve merciiler, hangi kanun esaslarına göre karar vermiş ve bunu uygulamışlardır.? Siz bu durumu onayladığınıza ve savunduğunuza göre, yalnızca kendi meslek gurubunuzun kanuni haklarını mı savunuyorsunuz.?

Alıntı: Her olay kendi koşulları içerisinde yasalara uygun şekilde değerlendirilmelidir.

Başından beri zaten tartıştığımız konu bu değil mi.? Elbette bu değerlendirmenize katılıyorum.Ama bu durumda siz, bu olayda savunduğunuz düşüncelerle çok açık bir çelişki içinde değil misiniz.? Bu ifadenizden hareketle lütfen yanıtlayınız: O.T. olayı hangi yasalara uygun biçimde değerlendirilmiş ve sonuçta böyle bir teşhir cezası uygulanmıştır.?

Alıntı: ….O.T. konusunu defalarca yazışmak istemiyorum.

Bayan Çaba, aslında burada siz ve ben konu üzerinde tartışırken, farkında olmasak ta, kendi istek ve irademizle, düşüncelerimizi teşhir ediyoruz. Eğer siz hala sorduğum temel soruya yanıt vermeden bu konuyu bitirmeyi seçerseniz (elbette buna hakkınız da var) konunun bütünündeki takdir ve değerlendirmeyi, elbette konuyla ilgilenen ve ağırlıklı olarak ta meslektaşlarınızdan oluşan diğer sayın üyeler gerektiği biçimde yapacaklardır.

Tüm üyelere saygılarımla.

Merhaba.