Mesajı Okuyun
Old 22-04-2007, 21:31   #13
Admin

Alıntı:
Buna Admin en aciklamali yaniti verir bence.
Olası senaryo : Siteye bir saldırı yapılmıştır ve belirli sayfaları değiştirilmiştir. Bu sırada girdiyseniz, site hacklenmiş yazısını görmüş olabilirsiniz. Ancak daha sonra saldırıyı farkeden site sorumluları bu değiştirilmiş sayfaları eski orjinal metinlerle değiştirerek siteyi normal haline getirmiştir (o nedenle şimdi sayfa normal açılıyordur). Ancak güvenlik açığını bulmak ve kapatmak için site yönetimi özel bölümlere henüz erişim izni vermiyor olabilir (o nedenle hesabınıza giremiyorsunuz).

Tabii sadece tahmin..

Alıntı:
Bir de Mynet'teki üyelik hesabımda hangi akla hizmetse kişisel bilgilerim vardı sanırım, ayrıca üyelik hesabıma banka ekstrelerim geliyordu. Şimdi benim durumun nicedir?
Önemli değil. Banka ekstrelerinde kötüye kullanılabilecek bir bilgi bulunmuyor. Kredi kartı ekstreleri, kredi kartı numarasının ele geçmesi açısından biraz daha sakıncalı olabilir ancak benim bildiğim tüm bankalar da bu ekstrelerde kredi kartı numaralarının bazı hanelerini *** ile gizleyerek gönderiyor, dolayısıyla durum böyleyse bu da sakıncalı değil. Zaten eğer bankanız bu ekstreyi size bu numarayı gizlemeden eposta ile gönderiyorsa, size tavsiyem hemen o bankayla ilişkinizi kesmek olacaktır.

Mynet aktif hale geldiğinde, oradaki üye hesabınızın şifresini her ihtimale karşın değiştirmenizi öneririm. Bunun dışında bir mağduriyetiniz olacağını sanmıyorum.