Mesajı Okuyun
Old 01-11-2011, 18:14   #4
Av. Taner BAŞ

Şimdi bir program olsaki; elektronik imzamızı kullanarak uyap'ı açsa ve safahat kısmındaki başlıklardan gerekli kayıtları bilgisayarımıza indirse. Biz manuel olarak bunu yapabiliyorsak; bizim eletronik imza ile giriş yapmasına izin verdiğimiz program bunu yapabilir mi ? Bence yapmalı.

Düne kadar; tebligatların kontrolü bile bize dertti. İcramatik bir modül çıkarttı, barkod okuyucu ile okuyup icramatiğe atıyor.

Ben her gün kargo ile bir çok evrak gönderiyorum. Bana bir program söyleyin ki; içersinde kargo ekleme modülü olsun ve barkod okuyucu okuttuğum kargoların ulaşıp ulaşmadığını raporlasın.

Goggle'a ayda sanırım 5 dolar ödüyorum. Bütün büro organizasyonunu o yapıyor google apps'den Her türlü desteği de vererek.

Açıkçası beni tatmin eden, işte budur ya diyebileceğim bir büro içi yazılım programına henüz rastlamadım. Hepsi standart ve birbirinin aynı gibi geliyor. Oysaki; programlar iphonedaki apps'ler gibi olmalı. Hızlı kurulum zahmetsiz ve ucuz kullanım.

Benim düşünceme göre imkansız olanları zorlamadıkça çok da ilerleme katedemeyebiliriz. Tabi programcı değişim programcılık ayrı bir şey ama. Ben sadece sesli düşünüyorum. Mesela web masterimin olmaz dediği bir çok şey www.tumblr.com'da ücretsiz olarak sunuluyor. Teknik kısımlar biraz karışık