Mesajı Okuyun
Old 05-03-2010, 21:05   #1
Konuk

Varsayılan Yanlış Tedavi sonucu daha büyük hasarda tazminat davası açılabilir mi?

Eşim Kronik Pankreas hastası ve yaklaşık 2 ay önce bununla ilgili bir dizi tedavi gördü. Doktoru son kontrolde ona "pankreas çok güzel oldu" diyerek gönderdi. bundan kısa süre sonra Amerika'ya geldi. Ağrıları başlayınca hastaneye kaldırdık ve burada bir dizi test yapıldı. Çıkan sonuç;
- Pankreas'a uyumlu olmayan farklı bir stent takılmış
- Pankreas'da ufak bir taş bulundu(stent takılma ve çıkartma işlemi sırasında unutulduğu düşünülüyor).
- Pankreas'da kalıcı ve sadece ameliyat ile düzeltilebilecek ciddi bir hasar oluşturulmuş.

Bunları duyunca adeta şok oldum. Doktorlar bana nasıl anestezi yapılmadan endoskopi yapılabileceğini, taş ve böyle bir hasarın MRI ve Endoskopi ile kesin görülebileceğini(Ben doktoru ile konuştum böyle birşey yokmuş dediğim de Türkiye'de MRI yapılıyor mu diye bile sordular çünkü pankreasdaki hasarın görülememesi imkansız dediler)belirttiler ve bu tarz bir hasarın 1-2 ayda olmuş olamayacağını, nedeninin uzun süre takılı tutulan stentin yada yanlış bir operasyon sonucu olabileceğini belirttiler.

Bu durumda doktura karşı tazminat davası açabilir miyim? yada Bu gibi durumlarda ne gibi haklarımız var?