Mesajı Okuyun
Old 17-10-2009, 19:09   #1
Konuk

Varsayılan Doğuştan olan hastalığım 20 yaşında teşhis edildi, hekim sorumlu değil mi?

Ortaokul öğrencisiyken ailem beni kolesterol yüksekliği, aşırı saç dökülmesi, boy kısalığı, kilo fazlalığı, aşırı regl kanaması gibi şikayetlerle bir üniversitenin Çocuk Endokrinolojisi anabilim dalına götürerek bir profesöre muayene ettirmişti. Profesör hormon tahlilleri yaptırmadı, sadece kemik yaşımın belirlenmesini istedi, kolesterolümü ve boyumu takip etti, diyet uyguladım. Ama kolesterolüm düşse de diğer şikayetlerim devam etti. Üniversiteye başladıktan bir yıl sonra bende aşırı halsizlik başladı, her gün eve gelir gelmez uyuyordum, çalışamıyordum. Bu kez kadın hastalıkları hekimine başvurdum, beni muayene eden asistan hekim benden tahlil yaptırmamı istedi ve tahlillerin sonucunda guatr (hipotiroid) hastası olduğum ortaya çıktı ve beni endokrinoloji kliniğine sevk etti. Daha ayrıntılı araştırma yapıldığında hipotiroidimin doğuştan olduğu ve yıllar öncesinden bugüne devam eden şikayetlerimin guatr sonucu olduğu ortaya çıktı. Bu durumda üniversitede beni muayene eden hekim sorumlu değil mi, ne yapabilirim?