Mesajı Okuyun
Old 22-03-2015, 14:32   #1
Konuk

İnceleme boşanma davası yargıtayken nafaka arttırımı için dava açabilir miyim?

merhaba, eşimin işi ve iyi bir maaşı var ve bana 750 tl nafaka ödüyor ve halen boşanma davamız red olduğu temyiz aşamasında olduğu için resmen evliyiz eşim evimizi beni aldattığı bayana satış yapmış olarak göstermişti daha sonra o bayanla da ayrıldılar bayan evi eşime geri vermedi, eşim evimizdeki bana ve kendisine ait olan eşyalarımızı ben evde yokken götürmüştü haberim olunca karakola şikayet ettim ve şikayetimden bir süre sonra eşim kafasına göre bazı eşyaları bana bıraktı bazılarını da kendisi aldı, tayini çıktı gitti bende şu anda ailemin yanında kalmak zorunda kaldım,
eşimin farklı bayanlarla çekilmiş fotoğrafları da var

ben aile mahkemesine nafakamın artırılmasını eşimin bana ayrı bir ev açmasını ya da ben ailemin yanında değilde evli olduğum için ayrı bir ev tutup yaşamamı ama maddiyatım olmadığından ve eşimde kendi maaşını gelirini idare edemiyor diye maaşından bana daha fazla hak verilmesini isteyebilir miyim? 750 tl ile ev geçindiremem. şu anda resmen evli olduğumuzdan bana ayrı ev tutması geçindirmesi gerekmez mi ? ne yapabilirim?