Mesajı Okuyun
Old 27-06-2008, 11:03   #6
Atahun

Alıntı:
Yazan duyurucu1
004-ERKEK ADAM ,KARISI, “HADİ KALK GİDELİM!”DEDİĞİ ZAMAN KALKMAZ

Nasıl yani ?

Alıntı:
Yazan alıntı
Bir toplantıdasınız.Yada bir konserde veya bir düğünde.Güzel güzel eğleniyorsunuz.Karınız bir şeye kızdı veya toplantının havasından hoşlanmadı.Size “Hadi gidelim!Hadi kalk gidelim!”diye baskı yapmaya başladı.Ne yaparsınız?

Sayın duyurucu; "hadi kalk gidelim!" sözü durup dururken söylenmez. Erkek, kaşla-göz arası gözlerini bir yerlere kaydırmışsa, ve eş de yakalamışsa bence burada erkeğin yapması gereken, kuzu kuzu emre uymaktır. Artık evde ne çıkarsa bahtına...

Alıntı:
Yazan alıntı
Burada mesele toplantıyı terk etmek değil.Toplantıyı terk etmek iradesini kimin verece ğidir.Kadın eğer size toplantıyı terk etmeniz konusunda emir veriyorsa;”Hadi kalk gidelim!”diyorsa,kesinlikle toplantıyı terk etmeğin.Ama toplantıyı terk etmeniz konusunda size rica ediyorsa size yağ çekiyorsa o zaman toplantıyı terk edin.Sanki ikna edilmişsiniz de kendi iradenizle toplantıyı terk ettiğiniz moduna girin.Ama kadın sizinle çekişiyorsa;”Ya toplantıyı terk edersin yada ben tek başıma çıkar giderim”türünden şirretlik ediyorsa kesinlikle toplantıyı terk etmeyin Hatta o toplantı bitince ikinci bir toplantıya gidin.Sarhoş olun eve sarhoş gidin.

Şahsen, böyle bir ortamı düşünmek bile istemiyorum. Her iki durum da tek kelime ile facia.

Alıntı:
Yazan alıntı
Kadınlar hayatın her saniyesi erkekleri egemenlikleri altına almak için,her olayı vesile kılıp erkekleri yönetmeğe bayılırlar.Erkekler önce bu taktiğin farkına varmazlar.Bu taktikleri anladıkları zamanda zaten tasmayı kadınların ellerine vermiş olurlar.Kadınların erkekleri yönetme arzusu da içgüdüseldir.Bunu istisnasız her kadın yapar.Kadınların biri kötü diğeri iyi değildir.Hepsi aynı cinstirler.Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı davranışları sergilerler.

Ben, bir kadının "hayır" dediği bir şeyi tersine çeviren pek erkek görmedim. Perde arkasından da olsa bence kadınlar hep yönetmiştir.

Saygılarımla.