Mesajı Okuyun
Old 19-10-2021, 22:25   #1
guney1988

Varsayılan Okul yemeklerinin yenmeyecek derecede olması karşısında hukuki yaptırım?

Merhabalar
Müvekkilin çocuğu özel bir okulda haftanın 6 günü eğitim görmektedir. Müvekkil yemek ücreti adı altında okula ekstra ücret ödüyor ancak çocuk yemeklerin donuk, tatsız, bayat ve yenmeyecek kadar kötü olduğunu belirterek günlerdir yemek yemiyormuş. Müvekkil ve çocuklarından aynı şikayetleri işiten bir çok veli durumu okul yönetimine bildirse de yönetim yemeklerde sorun olmadığını dile getirerek aksiyon almamakta ısrar ediyor. Müvekkil çocuğunun evden yemek götürerek beslenmesini istiyor ona da okul kuralları gereği yasak denilerek izin verilmiyor. Müvekkil en son çocuğunun açlığını bastırmak için gününü su içerek geçirdiğini söylemesi üzerine bana geldi .10 ay boyunca haftanın 6 günü yenmeyecek derece kalitesiz yemek çıkartıp, okul kuralları adı altında buna mecbur bırakıp bir de üstüne ücret alan okula karşı izlenebilecek hukuki yollar nelerdir? Sözleşemeye aykırılık, ayıplı hizmet kapsamında ihtarname çekmek ve ardından gerekirse dava açmak aklıma ilk gelenlerden. Bir de delil tespiti geldi ancak ne kadar uygulanabilir emin olamadım .