Mesajı Okuyun
Old 25-07-2015, 01:17   #1
denizkabugu

Soru yasal stajımı ingilizceyi geliştirmek adına daha geç başlatmalı mıyım

Ben hukuk fakiltesinden yeni mezun oldum ve şu an sorular yığının içinde bir yaz geçiriyorum. kış Döneminde yasal staj için bir kaç büroya başvurdum ve mülakata çağırıldım ancak ingilizce Çeviri sınavlarında hep başarısız oldum daha sonrada ingilizceyi önemsemeyen bürolara ise hiç başvurmadım. Ayrıca bu büyük bürolara görüşmem kendime olan güvenimi, istanbul hukuktan başarılı sayılacak bir ortalamayla mezun olmama rağmen, sarstı. Şu an Bulunduğum aşamada biraz yılmış hissediyorum. Planımı şu şekilde yapmayı düşünüyorum ama sizlerden akıl almaya ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Stajımı başlatmadan önce ielts'e hazırlanmayı düşünüyorum 6,5 üzeri bir puan hedefliyorum. En geç Ocak Ayında ise staj başvuruları yapacağım. Bu aşamada ilk sorum Ocak ayı staj başlatmak için yanlış bir dönem mi yer bulabilir miyim? Ya da hemen yani henüz ielts'e hazırlanırken adliye stajımı başlatmalı mıyım bunun bana bir getirisi olur mu yoksa bir avukatın yanında çalışmadan adliye stajımı başlatmamın bana bir katkısı olmaz mı?
Ya da önereceğiniz başka bir yol var mı?
Teşekkürler