Mesajı Okuyun
Old 03-01-2021, 12:50   #3
Mesut.

 
Varsayılan

Hocam şu aşağıdaki maddeleri soruyorum, bu maddelere göre vasinin göreve tefhim/tebliğden sonra hemen başlaması gerekmiyormu?

HMK 350. madde 1. fıkra “İstinaf yoluna başvurma, kararın icrasını durdurmaz.”

TMK'nın 423 maddesi "Vasiliğe atanan kimse, vasilikten kaçınmış veya atanmasına itiraz edilmiş olsa bile, yerine bir başkası atanıncaya kadar vasiye ait görevleri yerine getirmekle yükümlüdür"