Mesajı Okuyun
Old 04-01-2010, 21:33   #8
Av.Duygu Işık Behrem

Başlığı açan kadın-avukat-bilim kurgu sever olarak (bu şekilde vurgulama sebebim heyyou'nun durumu nadir karşılaşılır olarak nitelendirmesi) ben de Douglas Adams'ın Otostopçu serisinin ilk iki kitabını okudum ve devamını herhangi bir nedeni olmaksızın getiremedim.

Yakın zamanlı olarak okuduğum bu türe yakın kitaplar arasında da 'Serçe' ve 'Balıkçıl Gözü' var. Serçe muhteşemdi, daha önce bir başka başlık altında da bu kitap hakkındaki beğenimi dile getirmiştim. Her BK severin okumasını tavsiye ederim. Balıkçıl Gözü konusunda söyleyebileceğim de şu: Ursula'ya söz yok!

Balıkçıl Gözü'nden bir demet: "Bizim eski öykülerimiz vardır- kaplana binen kralın oğlu... İşte demek istediğim ruhu güçlü, gönlü büyük. Fakat bir kez bir adam, bütün yaşamı boyunca daha yüksek ve daha dayanıklı yaptığı duvarların içinde hapsolunca, işte belki o zaman hiçbir güç yeterli olmaz. Dışarı çıkamaz."

Şu sıralar ise bir arkadaşımın tavsiyesi ile Suzanne Collins - 'Açlık Oyunları'nı okuyorum. Şimdilik fena gitmiyor; beğendim ama ilerleyen sayfalarda neler olur bilemiyorum henüz 100'lü sayfalarındayım; başı sayılır. Bu serinin ikinci kitabı da "Ateşi Yakalamak". Ben seriyi bozmamak için onu da sipariş ettim, sanıyorum 3. kitabı da çıkmak üzere ben bunları bitirene kadar çıkar diye umuyorum. Hepsini bitirince daha sağlıklı bir sonuç yorumu yapabilirim.

BK severlerin beğendikleri kitapları bu başlık altında paylaşmasını temenni ediyorum...