Mesajı Okuyun
Old 04-03-2009, 19:40   #28
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Bir hukuki sorunuma benzer bir soruya cevap veren Av. Hüsamettin Gölgedeçök rümuzlu THS üyesi ile yine THS de yer alan iletişim bilgilerinden iletişime geçtim. Sonuçta ...şeklinde dolandırıldım."

Ne deriz?

Zaten inanmak diye bir şey olmamalı. Kişi THS'den avukat olmayan ama avukat rumuzlu birinin yanıtını çok beğenecek, bu avukata gidip danışayım veya vekalet çıkarayım ya da yazılı yardım alayım diyecek, sonra da avukat olmaddığını öğrenip dolandırılacak, inançlarıyla oynananacak..bu bana pek mantıklı gelmedi, hele ki ths ye burada bir kusur atfetmek,bence mümkün değil.

Yazılı bilgi varken okumayan bir talep sahibi, öylesine bir rumuz seçmiş iken birden, durumdan menfaat sağlamaya kalkan bir sahte avukat var iken, Ths ye kusur atfetmek dünya neden yaratıldı?? demek kadar geniş bir hal bence..

Yine bu defa farklı bir açıdan düşünürsek, avukat olduğu halde, buharlı ütü rumuzunu kullanan bir meslektaş, her soruya yanıt vermekte iken bir konuk kalkıp, siz de kim oluyorsunuz da her konuya görüş bildiriyorsunuz, kendinize ne zannediyorsunuz, sizin gibilere şöyle derler...vs dese , sonrasında da bu avukat arkadaşımız kendisine yazılanlardan ötürü cezai ve hukuki haklarını kullansa, tazminat davasını kazansa, bu konuk üyemiz bize dönüp, siz bu avukatın adının başına avukat ünvanı koymadığınız için başıma bunlar geldi diyebilir mi Yoksa böyle bir örnek olamaz mı ))

Alıntı:
THS'de üyeler kimlik bilgilerini herkesten gizleyebilir, ancak mesleğini gizleyemez. Bu açıdan mesleği profilde görünmeyen bir üye yoktur.

Ben bunun yeterli olduğunu düşünüyorum.