Mesajı Okuyun
Old 03-12-2014, 19:19   #1
Konuk (Orhan)

Neşeli apantist ameliyatı fark ücreti

Yaklaşık yirmi gün kadar önce karın agrısı yüzünden özel bir hadtanenin acil servisine gittim, yapılan tahlil, röntgen ve ilaçlı tomografi sonucu apantis teşhisi konuldu ve acil ameliyat denildi. Bu hastaneden yapılan işlemlerle ilgili dosyayı alarak başka bir özel hastaneye nakil yaptırdım, acil serviste girişimii yaparak sabaha kadar hastanede müşahade altında bekledim. Sabah genel cerrah gelip muayene etti ve bir önceki hastanenin yaptığı tahlillere baktı ve aynı teşhisi, yani apantist teşhisi koydu. Son 24 saat içerisinde kan sulandırıcı ekoprin kullandıgım için kapalı ameliyat yapacagıni, bunu da sgk nın karşılamadıgını, 1200 tl ilave ücret çıkacagını, ayrıca günlük 200 tl özel oda ücreti talep edilecegini, apantisimin patlamak üzere oldugunu söylediler. Hastanede ameliyat oldum, doktorun söylemesi üzerine ameliyata girdigimde apantistim patlamış.
Ameliyst sonrası üç gün hadtanede kaldık ve çıkarken toplam 1800 tl hastaneye fark ücreti ödedim ve faturasıni aldım.
Alınan bu fark ücretini sgk veya kendi kurumum(ememli sandıgı çalışan) dan talep edebilirmiyim. Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.