Mesajı Okuyun
Old 09-10-2009, 13:38   #4
Konuk

Varsayılan Nafaka

Yönlendirmeniz üzere; adli yardım bürosuna başvuruda bulundum.Ancak kendileri nafakanın zaman aşımına uğradığı,yaşımın geçmiş olduğu,bugüne kadar neden böyle bir adım atmadığım gibi nedenlerle başvurumu kabul dahi etmediler.Olayın sadece nafaka davası olmadığı maddi-manevi zarar söz konusu olduğundan belki farklı bir başlık altında dava açılması ısrarlarıma rağmen kesinlikle kazanamayacağımı ve başvurumu almanın gereksiz olduğunu söylediler.Akabinde özel bir avukata danıştım o da aynı gerekçelerle yanıt verdi.Anlayamadığım 1) kanun nezdinde baba-evlat ilişkisinin yaş-statü ne olursa olsun bir hükmü yok mudur? 2)Davanın seyri sonucu ne olursa olsun ben bir avukat talebinde bulunuyorsam bunu yerine getirmek zorunda değiller mi? Sonuçta kazanıp kazanmamak benim sorunum.
Sizden aldığım cevabı söyleyince kendisi kazananabiliyor ise alsın davayı gibi rencide edici bir tepki ile karşılaştım. Bu ülkede hırsıza bile avukat tayin edilirken ; 29 senedir bana hiç bir şekilde babalık yapmamış, yaşadığımı dahi bilmeyen , sokakta görse tanımayacak biri için devlet zaman aşımı gerekçesi ile nasıl benim evlatlık haklarımı elimden alabiliyor...Sonuç olarak algıladığım ; ben ve benim gibiler bu ülkede her zaman kaybetmeye mahkum!!!