Mesajı Okuyun
Old 09-03-2009, 14:55   #10
Tuğçe AYMEN

Sayın Av. Alper UYSAL,

Bir hususa özellikle dikkatinizi çekmek isterim. Belediyenin ileri tarihli çek keşide etmesi sorun yaratabilir mi sorusuna ben de sorun yaratır değil sorun YARATABİLİR şeklinde cevap verdim. Yani bu durum her zaman geçerli değildir. Sorunun özellikle önümüzdeki 3 aylık süre açısından sorulması ve bu sürede de seçimlerin olması nedeniyle, bir belediyenin ileri tarihli çek keşide etmesi ve bu çeki yetkili temsilci olarak Belediye Başkanının imzalaması durumunda ileri aşamada bir sorunla karşılaşılabileceğini ifade etmeye çalıştım. Ama tabiî ki her zaman çekler Belediye Başkanları tarafından imzalanmaz. Bu özellikle küçük yerleşim yerlerindeki belediyeler tarafından yapılmaktadır. Büyükşehirlerdeki belediyelerde sizin de belirttiğiniz gibi çek keşide etmeye ilişkin olarak temsil yetkisi verilmiş olan kişi veya kişiler çek keşide edebilirler. Bu durumda benim yaptığım açıklama sadece Belediye Başkanının çeki imzaladığı ve bunun da seçim dönemine denk geldiği özel bir duruma ilişkindir. Ama yine böyle bir durumda da kesinlikle sorunla karşılaşılır demek doğru olmaz. Sadece karşılaşılabilme ihtimaline yönelik hazırlıklı olmak ve önlem almak gerekir.