Mesajı Okuyun
Old 19-12-2011, 16:45   #33
averozkan

Alıntı:
Yazan ecesaka
Benim e-takip ile ilgili en büyük sıkıntım şu klasik eski sürüm java kullanma zorunluluğu... Çünkü e-imza kullanabilmek için de yeni sürüme ihtiyaç duyuyor bilgisayarım... Çok komik ve derme çatma bir şekilde (biraz da sanırım şansımın yardımıyla) bu konuda bir çözüme ulaştım...

Öncelikle eski sürümü yükledim. Sonra da Belgelerim bölümüne yeni sürümü... Belgelerim içine Java için özel dosya açmayı unuttuğumdan, Java için önem arz eden "lib" ve "bin" dosyaları da ortada duruyordu... Kendimce zeki bir çözümle bunları belgelerim klasöründe "JAVA" isimli dosyaya taşıdığımda (bunu yaparken programı çalıştıramayacağımı bilmiyordum açıkçası) programları başlattığımda sistemin bu iki dosyaya yöneldiğini aldığım hatalarla öğrendim. Şimdi ne mi yapıyorum? Eğer UYAP E-takip'i açacaksam, eski sürüme ait bin ve lib dosyalarını belgelerimin içine kopyalayıp programı sorunsuzca çalıştırıyorum. Eğer e-imza kullanacaksam da yeni sürümünkileri kopyalıyorum... Gayet tuhaf bir yöntem ama beni idare ediyor

Java 1.6 install/uninstall yapmaktan daha pratik, denedim oluyor. Çözüm için tebrikler ve teşekkürler.

Mantık farklı olmasa da ben şöyle yapıyorum.

1-Java 6'yı normal olarak (C:\Program Files\Java altına) kurdum.
2-E-Takip kullanacağım zaman;
C:\Program Files\Java\jre6 altındaki lib ve bin klasörlerinin adlarını libx/binx diye değiştirip C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11 altındaki lib ve bin klasörlerini C:\Program Files\Java\jre6 altına kopyalıyorum.
3-UYAP'a gireceğim zaman C:\Program Files\Java\jre6 altındaki lib/bin klasörlerini silip isimlerini libx/binx diye değiştirdiğim klasörlerin isimlerini tekrar lib ve bin olarak düzeltiyorum.