Mesajı Okuyun
Old 19-11-2015, 23:47   #9
Av. Ali YILMAZKARA

Uzun bir süre konuya cevap veremediğim için üzgünüm ve özür dilerim.

Bizim tayinde sıkıntı olmadı. Şöyle ki; Mesajımın sonunda da sunduğum A şıkkına dahil olduğumu düşünmekteydim ve bunu savunuyordum. Gerek il/ilçe/okul müdürleri ile tatlı tartışmalar içerisine girdik bakanlığa danıştık ancak net bir cevap veren/cevabın sorumluluğunu üstlenecek olan çıkmadı.

Elbette bu durum insan olmayan bir kaynağın yüzümüze gülmesine kadar böyleydi. Evet MEBBİS! Ne zaman online başvuru açıldı eşim kullanıcı sayfasına gelip ilgili kısımda formları doldurdu, karşımıza çıkan "Eşim serbest Avukat" seçeneğini seçti, ALTTA GRİ VE TIKLANAMAYAN "Eşim 360 gün sigorta primine sahip" seçeneği belirdi.

Yani sistem benden/bizden sigorta primi istemedi. Bu ekran görüntüsünü aldım, gönül rahatlığı ile formu doldurup gönderdik. İlgili müdürlere de benden sigorta evrakı istemeyin çünkü sisteminiz dahi benimle aynı kanıda ve benden sigorta primi istemiyor dedim. Direnemediler

Elbette bu 2014 yılı için geçerli. Bizim atamamızın hemen ardından yönetmeliğin değiştiğini duydum. Güncel konularda fikrim yok. Ancak Av.Harun B.'nin linki faydalı olabilir.

Özetle ve son olarak belirtmek istediğim Online başvuru sayfası sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Keza başvuru atamadan yaklaşık 15 gün önce açılıyor bu sizin o stresi yaşayıp, yaşatmanız için yeterli bir süre. Saygılarımla.