Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 00:03   #6
Av.Duygu Keleş

Trabzonda işlediği suçlarla ün salmış M adında bir çocuk var.Ceza kanununu hakimden bile daha iyi biliyor ve Trabzon Barosunda onun ifadesine duruşmasına girmeyen avukat kalmadı.Öyle ünlü bir sanık yaniBenide çok sever hergün büroya uğrar.Yine bir gün ofise geldi.
M:Av.abla biliyormusun bende bu laptop dan alacağım.
A:M bak bu laptop biryere kaybolur senden sorarım hesabını bilesin.Sen nerden bulacaksın he bunu alacak parayı.
M:Aaaa olurmu hiç abla ben senin laptop ını çalarmıyım.
A:Hadi bakalım.
Aradan 1 hafta geçti.Gece telefon çaldı.Arayan yan bürodaki Av.bey.
ABuygu M yi sizin ofise girerken yakaladım.!!!
E ben başıma geleceği biliyordum.M bu taktıysa kafayı büroyu temeliyle söker götürür.Allahtan o gece Av.Bey sabah duruşması yapılacak dosyayı ofiste unutuyor da almak için geldiğinde M yi yakalıyor.Yoksa gitmişti bizim laptop.
----------------------------------------------------------
Stajyerim ve icra Ceza Mh.de duruşmaya katıldım.İlk duruşmam ve o kadar heyecanlıyım ki davacı vekili nerde duruyor davalı vekili nerde duruyor onu bile hatırlamıyorum.Benim sıram geldi.Bende hakimin soluna (ki davacı vekiliyim)en yakın masa diye yanaştım.Ama emin olmadığımdan eğreti duruyorum.O sırada HAkim bey Av.hanım davacı vekilisiniz orda mı duracaksınız diye kırmadan nazikçe uyardı.E tabi damarlarım da Karadeniz kanı dolaşınca kafam bir an hızlı çalştı.Karşı masaya baktım ve masanın üstünün dosyalarla dolu olduğunu farkettim ve efendim zaten karşı taraf yok e masanın üstüde dosya dolu rahat edemem diye buraya geçtim.Ama dilerseniz karşıda daoturabilirim