Mesajı Okuyun
Old 21-06-2006, 03:30   #4
4Justice

Alıntı:
Ancak, öğrencilerin durumunu anlayabilmeniz için o zorluğu yaşamanız gerektiği kanaatindeyim
Bunu söyleyeceğin son kişi benimdir heralde.Okul yemek fiyatlarını ,bir dönem boyunca okula aç giderek,okulun arzına (aptalca) talep göstermeyen bir öğrenciye bunu dememelisin.
Benimkine de olumluluk denemez aslı nda(her ne kadar ben olumluluk diye yazsam da buna farklı bir anlam yüklemiştim:iğneleme).Buna mazoşistlik desek daha doğru olur.O zaman kötülük iyilik ,iyilik de kötülük olmuyor mu?Sizi bacağınızdan vuran birisi sizi hırslandırıp fazla çalışmanıza yol açıyorsa dolaylı olarak iyilik ?! yapmış olmaz mı?.Eğer sonuca varmanıza yarıyorsa cevap evet.Türkiye'de herkes işini tam olarak yapmadığı için herkes her şeyi yapmak zorunda kalabiliyor.İşini yapmayanların eksiğini de alakasız olanlar doldurmak zorunda kalabiliyor.Bunu sizin değil,üniversiteleri denetleyen kurumun yapması daha doğru değil mi?Ancak bu olmuyorsa,sistemi birinin çalıştırması gerekli yinede -kurumlar durrmuşsa- kurallardan harkeketle onu sizin çalıştırmanız gerekli.Yani siz,üniversiteye değil onu denetleyene kızın.Kızgınlığınız geçmezse onu denetleyene kızın.Ta ki siniriniz geçene kadar...En sonunda da tepeden bakacaksınız aşağıya doğru,görevlerini yapmayanlar suçlu olanlar yerlerini kaybetmiş onların yerine görevini yapanlar gelmiş(Hukuk sistemi varsa bir ülkede böyle olmalı).Bu da bacağınızı vurandan aldığınız intikam olacak,yerine geçenler size hizmet edecek.Sizi bacağınızdan vuran aslında,sistemi çalıştırabiliyorsa,sistemi işletebiliyorsa zararı yarar olarak bize dönecektir.

Ancak bunları bir kenara koyarsak,haklı uğraşınızı sonuna kadar destekliyorum.Okul yönetimlerinin,çağımızın basit bir uygulamasını,yerine getirebilmeleri için teknik personelini seçerken daha dikkatli olması ve bunu yerine getiremeyenlerin de ilgili kurumlarca denetlenmesi gereği ortaya çıkıyor gibi görünüyor.Yök'ün laikliğin yanında(kurallar neyse ona uyulur)başka şeyleri de denetlemesi gerekiyor.Hukuk=kurallar bütünü.Yani biri olmazsa diğeri anlamsız kalır...