Mesajı Okuyun
Old 30-05-2023, 08:21   #1
Konuk

İnceleme Evime misafir kabul edip etmeme hakkı

Merhabalar, resmi olarak evleneli daha 1 ay oldu.benim çocuğum yok. Eşimin, önceki evliliğinden, kendisiyle nadiren görüşen, 15 yaşında bir kızı var. Eşimle 1 yıla yakındır yakından görüşüyorduk ve 4 yıl da tanışma sürecim oldu. Bu süre içerisinde kızı bir gün bile babasının evine gelmedi.annesi de görüştürmezmiş.eşimin ailesi aylarca eşimle kaldığında da kızı asla eve gelip onlarla görüşmedi. Şimdi ne hikmetse kızı evlendigimizi öğrendi ve sınavları varmış diye hemen gelememiş biter bitmez gelip kalacağım diyor ve babası işlerinin yoğun olduğunu sonra konuşuruz demesine rağmen ısrarla geleceğim ve kalacağım evinde diyor. Eşimin önceki eşi, anlattığı kadarıyla eve misafir kabul etmeyen aileden gelenleri bile eve almayan biriymiş, ben daha yeni evliyim bir aylık evli birinin evinde yatıya kalınmasının çokta normal olmadığını biliriz. Eşimin önceki eşinin kasıtlı olarak bazı şeyleri yapabilme ihtimali var. Kız, babasıyla dışarda gorusebilirdi. Kız, babayı görmeye değil aslında beni görmeye ve beni evden kaçırtmaya geliyorlar. Acaba bunun için hukuki yapabileceğim bir önlem var mı? Tabii ki babasının evidir gelip kalabilir fakat amaç çok önemli. Yıllarca eve gelmeyen biri evlendiğini duyar duymaz geliyor. Ayrıca aynı şehirde yaşıyorlar zaten akşam yatıya kalmasındaki ısrar düşündürücü . Ayrıca baba sabah işe gidip akşam gelecek, kız benimle evde akşama kadar nasıl bir plan yapıyorlar korkuyorum.napabilirim?hukuki olarak.