Mesajı Okuyun
Old 18-11-2008, 14:38   #1
SEVGİ KARLI

Varsayılan İzinsiz Telefon Konuşmasını Kaydetmek Ve Boşanma Davasında Delil Olarak Sunmak

Eşimle 2 ay önce evimin dışında ortak bulunduğumuz bir yerde kötü bir olay yaşadık ve olay yaşandıktan o ortamı terkedip eve gitti ben dengesiz ve aşırı asabi bir kişi olduğu için eve dönemedim.3 yaşındaki oğlumla annemin evinde kaldım.Daha sonra o da ayrılmak istediğini beyan etti.Evin anahtarını bile değiştirmişti.Ve ben mahkemeye başvurdum boşanmak için.Fakat daha önce yoğun psikolojik şiddet yaşadığım için ve fiziksel şiddetde başlangıç aşamasında olduğu için manevi tazminat talep ettim.Daha önce beni ve oğlunu hiç aramayan ve ondan önceside çok ağır hakaretlerde bulunan eşim (2 aydır)mahkeme celpinin eline geçtiği günün öğleni arayıp birden beni çok sevdiğini ayrılmak isteğimde emin olup olmadığımı sordu.Oğlunu çok özlediğini fakat ailemden çekindiği için gelemediğini belirtti ve beni olay günü eve almamasına ve tehdit etmesine rağmen sanki o gün ben kendi isteğimle eve dönmemişim beni çok beklemiş gibi konuştu.Sinirle bazı şeyler olduğunu benim sudan sebeplerle ayrıldığımı ima etti.Yani bambaşka bir adam gibi konuştu onu hiç görmediğim kadar kibardı.Yaptıklarını hep inkar etti.Bende tartışmak istemediğim,aynı şeyleri konuşmaktan çok sıkıldığım ve o sırada çocuğum ağlıyordu vs vs nedenlerden dikkatimi veremediğim için üstünde durmadım.Yani sen şunları şunları yapmadın mı?Neden böyle konuşuyorsun demedim.(Hamileyken düşük yapmama neden oluyordu azkalsın,sürekli hakaret edip itip kakıyordu,annemin evindeyken de çocuğu istemediğini söyledi,üstüme kayıtlı ve hala borcunu ödediğim evde oturuyor ben ailemle küçücük bir evde kalabalık birşekilde oturuyorum vs..)Fakat sonra anladım ki konuşmayı kaydetmiş.Sanırım dinletip şahit toplayacak veyahut onu delil gibi kullanacak.Yani olay başka görüntü bambaşka oldu.Bu bana boşanma davasında nasıl yansır?İlginize şimdiden teşekkür ederim.