Mesajı Okuyun
Old 26-10-2014, 22:46   #6
Levent Karakaya

Alıntı:
Yazan Av. Ali YILMAZKARA
Benzer bir durum benim için söz konusu, farkı ise eşin öğretmen olması ve bu noktada benim için son 2 yılda 360 gün 4B sigortalı olma koşulu aranıp aranmadığı, keza bağımsız olarak büro açıp sigorta başlattığımdan bu yana 360 gün geçmedi ağustos atamalarına kadar 330 gün kadar bir süre geçmiş olacak ve bu şart avukat için aranıyorsa şubat atamasına kalacağız...

Yönetmeliği incelediğimde BANA GÖRE avukatın kamu kurum ve kuruluşu niteliğindeki mesleki örgüt mensubu olmasından dolayı sadece GÖREV BELGESİ ibraz etmesi yeterli gibi geldi uygulamaya ilişkin fikri ve bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

A- Benden sadece görev belgesi isteyecekler (a bendine dahilim)
B- Benden görev belgesi + 360 hizmet şartı istenecek (b bendine dahilim)

Görev yaptığı milli eğitim şube müdürü ile görüştüğümüzde yönetmeliği inceleyip sizin için sadece görev belgesi dendi ancak emin de değilim bu noktada kafamda soru işaretleri var size danışmak istedim ki evlilik arefesinde baya kafamı kurcalayan bir husus kayıtsız kalmazsanız çok sevinirim

Üstadım uzun zaman olmuş siz tecrübe etmişsinizdir. Avukatın,öğretmen eşi için 3 yıl sigorta şartı isteniyor mu ? Yoksa sadece barodan alacağımız belge yeterlimidir ?