Mesajı Okuyun
Old 18-02-2002, 21:07   #1
Fatma

Varsayılan Boşanma Sonrası Çocuk Baba İliskisi

Temmuz 2000 de 5 sene suren mahkeme sonrasi,eşımden boşandım.Konuyu fazla uzatmak ıstemıyorum,ancak 14 yaşında 1 oğlum var.Çocuğu okutmayı bıraktı.8.sınıfa kadar özel okulda okuyan oğlum,şimdi devlet okuluna gidiyor.Ardından da evden çıkmamız istendi.(Halen onun evinde oturmaktayız).Bu davranışlar,çocuğu babadan iyice soğuttu.Oğlum hiç görüşmek istemiyor.zaten görüştükleri zamanda kavga edip duruyorlar.Oğlumu,birlikte oturduğu ve de boşanmamıza sebep olan hanımın evine götürmesi bardağı taşıran son damla oldu.Son olarak da polisle gelip seni alacağım demiş.Evde huzurumuz kalmadı.Sınav senesi olan çocuk,derslerini de iyice serdi.Bu durum da bir anne olarak beni kahrediyor.Ne yapabilirim?Evet biliyorum babanın hakkıdır çocuğu görmek.. Ama zorla çocuk istemese de sürükliye sürükliye götürülürmü?Çocukların hiç mi söz hakkı yoktur?18 yaşına kadar sana istediğimi yaparım diyip duruyormuş. Gerçekden de istediğini yapabilirmi?Bu çocuğu,kaprisler uğruna harcamaya hakkımız var mı bizlerin?Polisin kapıma gelip de ağlaya ağlaya çocuğumu götürmesi.(götürebilirmi onu da bilemiyorum).Düşünmek bile istemiyorum. Yasalarımızda bunlara yer var mı? Yardımcı olursanız çok sevineceğim inanın..
Teşekkürler....
25-12-2000 22:22:48