Mesajı Okuyun
Old 22-07-2009, 22:15   #19
Av. Mehmet Aslan

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sayın Mehmet Aslan, ben de Selçuk Hukuk'tayım. bu sene malumunuz Prof. Dr. Mustafa Avcı Ceza anlattı senenin yarısında. Böyle ben aslında notları almayı düşünüyordum. Gelecek sene ders kitabımız Prof. Dr. Hakan Hakeri'nin kitabımı olacak? Sizce yazın alsam mı daha iyi olur yoksa gelecek seneyi beklesem mi? Ben yazın, Aile Hukuku üzerine yoğunlaşmayı kararlaştırmıştım çünkü Prof. Dr. Mehmet Ayan bu sene Aile Hukukunda bazı yerleri öğrenme işini bize bıraktı. İlginiz için teşekkür ederim, saygılarıma

Kusura bakma Raşit bütünleme dönemi olduğundan internete girme zamanım oldukça dar. İletini de geç okudum. Kısaca yanıtlamak gerekirse:

Prof. Dr. Mustafa Avcı hocanın Ceza Genele girdiğini bilmiyordum, son sınıftayım. Bu sene Selçuk Hukuk Ceza Kürsüsünün ders dağılımı yeni yakın kesinleşti. Kürsü başkanımız Prof. Dr. Hakan Hakeri'nin web sitesinde(sanırım portal kısmında yayınlanmıştı) açıklandı. Buna göre ceza genele Onursal Cin, ceza özele İbrahim Dülger, Ceza Muhakemesinde I lere Berrin Akbulut, II lere de Hakan Hakeri gelecek. Onursal Hoca şu ana kadar Ceza Genel verdi mi, hangi kitaptan anlatır bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla ceza usul anlattı. Şu ana kadar fakültede ceza genel derslerini Berrin Akbulut ve Hakan Hakeri anlatmıştı(benim gördüğüm dört senelik dönemlerde en azından böyleydi, öncesinden Prof. Dr. İzzet Özgenç gelmiş). Kısaca kitap konusunda hangisini tercih eder bilemiyorum. Ama okuyacağın hiçbir kitap senin için bir kayıp değildir. Yine de Hakan hocanın kitabını edinmeni tavsiye edebilirim. İstanbul Hukuk Fakültesi'nde okuyan bir arkadaşım ikinci sınıfta ceza genel kitabı sorduğunda da tavsiye etmiştim, çok memnun kalmıştı. Son olarak bir alanda yoğunlaşma meslesine gelecek olursak.. Onun için biraz erken gibi. Tabi yapacağın ekstra çalışmalar kesinlikle kişinin kaybı değildir. Ama branşlaşma lisans eğitiminin bitiminden sonra bile zor karar verilebilen bir alan. Son sınıfa kadar okuyup tüm lisans derslerini gördükten sonra karar vermenin yerinde olacağı kanaatindeyim.