Mesajı Okuyun
Old 07-02-2021, 07:11   #1
Konuk13

Varsayılan Istinaf mahkemesi kararından sonra haklarımı nasıl alacağım

Öncelikle bu platformun varlığında emeği geçen ve sorulara cevap veren tüm üyelere çok çok teşekkür ediyorum. Eşimle 2 aylık resmi evliligimimizde bana tokat attığı için boşanma davasi açtım, oda karşı dava açtı. Ilk mahkeme beni az kusurlu eşimi tam kusurlu buldu. Tedbir nafakası talebimizi red etti. Fakat Maddi manevî tazminat hükmetti. Sonra oda bende istinaf başvurusunda bulunduk. Istinaf kararı düzelterek yeni hüküm kurdu. Karşı tarafın davasını reddetti. Ve maddi manevî tazminat miktarını arttirdi ve tedbir nafakasını kabul etti ve benim dava açtığım tarihten karar kesinlesene kadar ödenmesine temyize uygun diye belirterek karar verdi. Sendelerdir süren bu süreçte çok yıprandım, 1-)daha bu süreç uzarmi, karşı taraf uzaması için birşey yapabilir mi ?
2-) karşı tarafin resmi gelirinin olmadığını çalışmadığını biliyorum ve onlarca banka borç vs hakkında icra davaları olduğunu öğrendim. Üzerine de kayıtlı hiçbirşey yok. Bu durumda ben mahkemenin hükmettiği tazminatları ve sonradan kabul edilen tedbir nafakalarını toplu almak için ne yapabilirim, yine dava vs. ne şekilde alabilirim?