Mesajı Okuyun
Old 01-07-2006, 15:13   #11
Av. Demirkan Arslan

Varsayılan Kamu avukatları çalışma grubu kurulması

Sayın Türk Hukuk Sitesi,
2004 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Hukuk Müşaviri görevinden emekli oldum. 5-6 senedir kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan hukuk müşaviri ve avukatların kariyer, liyakat ve kıdem esaslarına göre yeniden yapılandırılmaları ve özlük hakları ile yet6kinlik ve etkinlik durumlarının iyileştirilmesi konusunda birçok kanun tasarısı hazırlayarak; Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, Maliye Bakanlığı gibi kuruluşlara gönderdim ve TBB.Başkanı Av. Özdemir Özok'a (sınıf arkadaşım) ve yine sınıf arkadaşlarım Ankara Barosu (eski) Başkanı Av. Sadık Erdoğan ile Ankara Barosu (eski) Başkanı Av. Semih Güner'e de elden verdim.
Türkiye Barolar Birliği, Ankara Barosu Kamu Avukatları Çalışma Grubu ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hukuk müşavirleri ve avukatların kendilerinden beklediğim çabayı göstermemeleri nedeniyle, söz konusu taslakların TBMM gündeminde yer alması mümkün olmadı.
Kamu avukatları çalışma grubu kurulduğu takdirde, gerekli siyasi desteğin sağlanarak, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hukuk müşavirleri ve avukatların özlük haklarının; hakim ve savcıların özlük haklarında olduğu gibi kariyer, liyakat, sınıf ve kıdem esaslarına göre yeniden yapılandırılabileceklerini ve mağduriyetlerinin giderileceğini ümit ediyorum. Saygılarımla. Av. Demirkan Arslan